Oto Kokpit

Uzun Şasi 2024 Mercedes-Benz Citan Görüntülendi

Uzun Şasi 2024 Mercedes-Benz Citan Görüntülendi

İkinci nesil Mercedes-Benz Citan geçen sene tanıtılmıştı. Şimdi de bu aracın uzun şasi modeli görüntülendi. Uzun şasi 2024 Mercedes-Benz Citan, tırın üstünde aktarım sırasında casus kameralar tarafından görüntülendi. Standart versiyonundan biraz daha fazla uzunluğa sahip olan bu araç hafif ticari sınıftaki kullanıcılarına daha fazla yükleme hacmi sunacak. İşte detaylar…

Uzun Şasi 2024 Mercedes-Benz Citan

Mercedes-Benz Citan, 2012 yılında W415 kodlu kasasıyla yollara çıkmıştı. Mercedes’in yakın tarihte en çok eleştirilen araçlarından birisi olan Citan, Renault Kangoo modeliyle ortak platformda olması ve birkaç farklılık dışında kardeş araç olarak öne çıkmasıyla pek sevilmedi. Takvimler 2021 yılını göstediğinde W420 kodlu ikinci nesil Citan tanıtıldı. Açıkçası bu araçta ilkindeki etkinin pek dışına çıkamadı ve yine Renault Kangoo ile ortak platformda (Renault–Nissan CMF-CD) üretildi.

Uzun Şasi 2024 Mercedes-Benz Citan Ne Zaman Çıkacak?

Mercedes ticari araç ailesinin en küçük üyesi olan Citan için şimdi de uzun şasi versiyonu üretildi. Testleri devam eden 2024 Mercedes-Benz Citan, kamuflajlı haliyle görüntülendi. Aslında mevcut modelden pekte bir farkı bulunmuyor. En belirgin fark daha uzun olması ve 7 kişilik oturma düzeniyle kullanıcısına sunulacak olmasıdır. Bunun dışında pek bir fark içermeyecek. 2024 Mercedes-Benz Citan modelinin tanıtımı ise 2023 yılı ikinci yarısında yapılacağı beklenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }