Oto Kokpit

Niki Lauda’nın Ferrari 312T’si 8 Milyon Dolardan Satılabilir

Niki Lauda’nın Ferrari 312T’si 8 Milyon Dolardan Satılabilir

Formula 1‘in en efsane isimlerinden birisi hiç şüphesiz geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Niki Lauda olmuştur. Üç kez dünya şampiyonu olan Avusturya doğumlu bu pilot çok ağır bir kaza yaşamasına rağmen yarışlardan kopmamıştır. Efsanenin hayatını merak edenler için 2013’ü yapımı Rush filmini izleyebilir. Biz asıl konumuza dönelim. Geçtiğimiz günlerde bir açık artırmanın duyurusu yapıldı. Niki’nin 1975 yılında şampiyon olduğu 022 şasi kodlu Ferrari 312T adlı aracı Ağustos ayında gerçekleşecek olan Pebble Beach etkinliğinde Gooding and Company tarafından açık artırmaya çıkarılacak.

Niki Lauda Ferrari 312T

Niki Lauda‘yı 1975 sezonunda şampiyonluğa taşıyan Ferrari 312T, bir otomobil koleksiyonerinin sahip olabileceği en özel araçlarından birisi olacak. Çünkü bu araç sıradan bir F1 aracı değil. Gelmiş geçmiş en efsane pilotlardan birisini şampiyonluğa taşımış bir araç.

Üç litrelik 12 silindirli motoruyla zamanının en hızlı F1 araçlarından birisi olan Ferrari 312T normalde 1 milyon dolar civarında Gooding and Company’ye ait sitede satışta görülüyor. Fakat Niki Lauda’nın aracı için çok daha fazlası isteniyor. Açık artırmaya 1 aydan fazla zaman var ve tahminlere göre 6 ila 8 milyon dolar arasında satışın gerçekleşmesi bekleniyor. Bakalım Ağustos ayında bu araç kaç bin dolara satılacak?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.