Oto Kokpit

Makyajlı 2024 Porsche Taycan Görüntülendi

Makyajlı 2024 Porsche Taycan Görüntülendi

Makyajlı 2024 Porsche Taycan geliyor. Elektrikli premium araçların en gözde modellerinden birisi olan Taycan için daha belirgin değişim yapılma hazırlıkları başladı. Prototip haliyle testlerde görüntülenen Taycan, Tesla Model S Plaid ve Lucid Air Sapphire rakiplerine göz dağı verecek 1000 beygir üzerindeki daha özel versiyonuyla da gelebilir. Bu aracın üç motorlu olması bekleniyor. İşte detaylar…


Makyajlı 2024 Porsche Taycan

Porsche Taycan, ilk kez 2019 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı ve aynı yılın sonlarında piyasaya sürüldü. Elektrikli spor araç, Porsche’nin ilk tamamen elektrikli otomobili olarak biliniyor.

Porsche Taycan, iki farklı modelle sunuldu: Taycan Turbo ve Taycan Turbo S. Her iki model de çift elektrik motoru kullanıyor ve maksimum güçleri 670 beygir gücüne kadar çıkabiliyor. Taycan Turbo, 0’dan 60 mil/saat (96 km/saat) hıza 3 saniyeden az bir sürede çıkabilirken, Taycan Turbo S bu süreyi 2.6 saniyeye kadar düşürebiliyor.

Ayrıca, Porsche Taycan’ın bir diğer özelliği de hızlı şarj özelliği. Taycan, DC hızlı şarj istasyonlarında 800 voltluk bir şarj altyapısı sayesinde yalnızca 22.5 dakikada %80 şarj edilebiliyor.

Porsche Taycan, 2021 yılında bir güncelleme ile birlikte daha da geliştirildi. Bu versiyon, önceki modellere kıyasla daha yüksek bir pil kapasitesine sahip ve daha uzun bir menzil sunuyor. Ayrıca, yazılım ve sürücü destek sistemleri de güncellendi. Şimdi ise Makyajlı 2024 Porsche Taycan ile daha kapsamlı yenilikler geliyor.

Makyajlı 2024 Porsche Taycan Ne Zaman Çıkacak?

2024 yeni Porsche Taycan; Sedan, Sport Turismo ve Cross Turismo seçenekleriyle gelecek. Tasarım anlamında tamponlarda ve aydınlatma gruplarında güncelleme yapılacak. Konfor ve güvenlik donanımlarında ise daha güncel özelliklerin yer alması bekleniyor. Aracın yollara çıkış tarihi net olmamakla birlikte 2023 yılı son çeyreğinde tanıtımının yapılacağı ön görülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }