Oto Kokpit

Kadran Kıran 2024 Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition Tanıtıldı

Güçlendirildiği zaman kadranı silip süpüren Jetta GLI modelinin özel versiyonu üretildi. Yeni Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition ile GLI sürümünün 40. yılını kutlayan Volkswagen, 1984 yılındaki ilk üretimini atıfta bulunduğu tasarım detaylarıyla aracı bezendirmiş. Amerikalılara, Alman araç performansını yıllardır özel seri modelleriyle sunan Volkswagen, sadece ABD pazarı için üretilen 1984 adetlik Jetta GLI 40th Anniversary Edition modeliyle namını pekiştirecek.


2024 Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition

2024 Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition, üç özel kaporta rengi, 18 inçlik jantlar ve tasarımsal özel detaylarıyla kullanıcıya sunulacak. Dışta ön tampon, arka tampon, ön ızgara, ayna kapakları, kapı kolları ve bagaj üstü spoyler gibi farklılıklar bulunuyor.

Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition

Yeni Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition yaşam alanında ise özel döşeme, spor koltuklar, GLI 40 logosunun yanı sıra “1984” detayları, kırmızı dikiş detayları ve koltuk etiketleriyle birlikte ön kapı eşiklerinde GLI 40 yazısı bulunuyor.

2024 Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition Kokpiti

ABD’ye özgü üretilen Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition modeli esasında hızlı sedan otomobil sevenler için biçilmiş bir kaftan. Çünkü bu aracın kalbinde güncel Golf R modelinde bulunan EA888 kodlu iki litrelik turbo benzinli motor görev yapıyor ve 228 beygir 350 nm tork güç üretiyor. Her şey motorda bitmiyor. Ayrıca Jetta’nın frenleri de büyük disk ve kaliperle güçlendirilmiş. Adaptif süspansiyon sistemi, spor egzoz sistemi ve kilitli diferansiyel gibi eklerde Jetta GLI modelini çok özel kılıyor.

Son olarak 2024 Volkswagen Jetta GLI 40th Anniversary Edition modelinin ABD pazarında 28.085 dolardan başlayan fiyatlarla Ağustos ayından itibaren alınacağı bilgisini ekleyip görsellere geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }