Oto Kokpit

Hibrit 2024 Chevrolet Corvette E-Ray, Ring’te Görüntülendi

Hibrit 2024 Chevrolet Corvette E-Ray, Ring’te Görüntülendi

2024 Chevrolet Corvette E-Ray, Nürburgring pistinde testteyken casus kameralara yakalandı. 6.2 litrelik V8 motora entegre edilen elektrikli üniteyle gelmesi beklenen Chevrolet Corvette E-Ray, 600 beygir üstünde güç üreteceği tahmin ediliyor. İşte detaylar…


Hibrit 2024 Chevrolet Corvette E-Ray

Chevrolet Corvette E-Ray ile Chevrolet firması Corvette modelini farklı bir sınıfa taşımaya hazırlanıyor. Stingray kasa da 6.2 litrelik V8 atmosferik LT kodlu benzinli motora elektrikli ünitenin birleştirileceği söyleniyor. Bu sayede 600 beygir 678 nm tork güç üreten hibrit spor otomobilin varlığı bekleniyor. Tabi bu Chevrolet firması tarafından hibrit spor otomobildeki ilk adım olacak. Markanın ilerleyen yıllardaki hedefi daha farklı olabilir. Beklentilere göre önümüzdeki yıllarda 5.5 litre V8 çift turbo beslemeli motorda çalışan elektrikli üniteyle 1000 beygir üstünde bir aracın kullanıcıyla buluşturulması var. 1000 beygirlik Corvette, ABD’li firmanın bu aracını hiper arabalar dünyasına taşıyacaktır.

Tekrardan Chevrolet Corvette E-Ray modeline dönelim. Chevy mühendisleri bu aracın ön tekerlerine elektrik motorunu adapte etmeyi planlıyor. Böylece dört tekerden çekiş sistemine sahip Corvette yollara çıkabilir. Tabi tüm bu bilgiler ve daha fazlası için net konuşmak şuanlık mümkün değil. 2023 yılının sonuna doğru Corvette E-Ray hakkındaki bilgiler daha da netleşecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Hibrit Chevrolet Corvette E-Ray, 2023 yılının sonuna doğru tanıtımının yapılıp 2024 yılında yollara çıkacağı ön görülüyor.