Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa Volkswagen Passat Variant (B9) Görüntülendi

2024 Yeni Kasa Volkswagen Passat Variant (B9) Görüntülendi

B9 kodlu yeni kasa Volkswagen Passat geliyor. Volkswagen en son B8.5 kodlu makyajlı Passat modelini üreterek artık Sedan versiyonunu üretmeme kararı almıştı. Fakat bu diğer varyasyonları için geçerli değil. Volkswagen Passat Variant B9 için kolları sıvayan Alman firma, yenilenen yüzü ve alt yapısıyla yeni Passat’ı yollara çıkaracak. Bunun içinde çalışmalara başlayan firma, zorlu yol testleri için kamuflajlı prototip modelini testlere çıkardı. Bu esnada ise casus kameraların kadrajından kaçamadı. İşte detaylar…

2024 Yeni Kasa Volkswagen Passat Variant (B9)

Volkswagen Passat, Alman otomobil üreticisi Volkswagen tarafından 1973 yılında tanıtılmış bir modeldir. Orijinal Passat, Volkswagen’in B1 platformunu kullanıyordu ve Audi 80, Audi 50 (Volkswagen Polo’nun bir öncüsü) ve VW Scirocco gibi diğer modellerle aynı temel yapıyı paylaşıyordu.

Türkiye piyasasında bilindik Passat her ne kadar B4 kasayla başlamış olsa da bilindik halinin temel taşı B5 kodlu efsaneleşen kasasıdır. Bunu daha sonra Passat serisinin ilk elektrikli park frenine sahip B6 Passat takip etti. Ardından pek sevilmeyen versiyonu B7 ve son mohikan B8 geldi.

2024 Yeni Kasa Volkswagen Passat Variant (B9) Ne Zaman Gelecek?

Sekizinci nesil Passat sedan kasa için son olabilir ama Volkswagen Passat varlığını B9 kasayla Variant olarak sürdürecek. 2024 yeni kasa Volkswagen Passat Variant pratik bir station vagon olmanın yanı sıra geniş bir oturma alanı sunmayı hedefliyor. Sekizinci nesil Golf’ten izler taşır mı bilmiyoruz ama güncel Volkswagen tasarım hatları ve gelişmiş donanımları bu araçta da yerini alacaktır.

Yeni Volkswagen Passat B9 motor seçeneklerine dair ise henüz bilgi yer almıyor. Fakat 1.5 TSi turbo benzin motorun büyük bir ihtimalle yer alacaktır. Ayrıca dizel cephede 2.0 TDi 122 ps ve 150 ps turbo seçenekleri bulunabilir. Bu konuda ve diğer konudaki bilgiler netleşince ek güncelleme yapacağız. Yeni kasa Passat Variant için tanıtım takvimi bu yıl sonunda gibi görünüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }