Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa Toyota C-HR (MK2) Özellikleri ile Tanıtıldı

Toyota’nın C-SUV segmentindeki belirleyici modeli Toyota C-HR’ın tamamen yenilenmiş haliyle dünya prömiyeri gerçekleştirildi. Yeni kasa Toyota C-HR, önceki modelinin yenilikçi ve kaliteli yapısını bir sonraki seviyeye taşıyor. Daha göz alıcı iç ve dış tasarımı, kişiye özel dijital kokpiti, geliştirilmiş güvenlik ve sürüş destek sistemleri ile beşinci nesil Hibrid sisteminin birleşimi aracı öne çıkarıyor. Avrupa pazarı hedef alınarak tasarlanan, geliştirilen ve Türkiye’de üretilmekte olan yeni Toyota C-HR, yılın son çeyreği itibariyle Türkiye’deki otomobil meraklılarıyla buluşacak.

2024 Yeni Kasa Toyota C-HR (MK2) Teknik Özellikleri

Yeni kasa Toyota C-HR, Toyota’nın test edilmiş ve onaylanmış teknolojileriyle daha da güçlendi. Araç, Toyota’nın sıfır emisyon hedefine ulaşma yolculuğunda CO2 emisyonlarını azaltma konusunda hız kesmiyor.

Yeni Toyota C-HR, 1.8 litre ve 2.0 litre hibrit motor seçenekleri sunarken, ilk kez 2.0 litre plug-in hibrit seçeneği de getiriyor. Türkiye pazarında ilk olarak, 5. nesil hibrit teknolojisine sahip Hybrid 140 modeli ile karşımıza çıkacak. Hybrid 140, mevcut Toyota C-HR modeline göre daha güçlü olup, emisyon ve tüketim değerlerini koruma konusunda önemli bir adım atacak. Hybrid 140, çevre dostu bir performans sergilerken, eğlenceli hibrit sürüş deneyiminden taviz vermeyecek. Ayrıca, Avrupa pazarında, Hybrid 200 ve Plug-in Hybrid 220 motor seçenekleriyle gelecek olan bu araç, 5. nesil hibrit teknolojisini kullanıcılarına sunacak.

2024 Yeni Kasa Toyota C-HR

Yeni Toyota C-HR’ın hibrit ve plug-in hibrit özelliklerini bir araya getiren çift DNA’ya sahip versiyonunun Türkiye pazarında satışa sunulması için çalışmalar sürüyor.

Toyota C-HR’ın ilk nesli SUV tasarımını coupe tarzı çizgilerle farklı bir boyuta taşırken, yeni nesil modeli “süper coupe” profilini daha da belirginleştiriyor. İlk bakışta, Toyota C-HR’ın Toyota’nın tamamen elektrikli model ailesinin yeni yüzünü taşıdığı fark ediliyor. Toyota C-HR prologue konseptinin tasarım temasını sürdüren yeni nesil model, dinamik tasarım çizgileriyle harekete geçme isteği uyandırıyor.

Yeni Toyota C-HR’ın dış tasarımındaki “Parabola” tasarımlı LED ön farlar ve aracın genişliğini boydan boya süren ve modelin isminin belirtildiği LED arka aydınlatma grubu dikkat çekiyor.

Toyota C-HR, tamamen dijital 12.3 inç gösterge ekranıyla teknoloji dolu bir sürüş deneyimi sunuyor. Sürücüye özelleştirilebilen ve keskin grafiklere sahip dijital gösterge, verileri sürücü tercihlerine ve önceliklerine göre sunuyor. Yeni model, Toyota modellerinde ilk kez görülen 12.3 inç dokunmatik multimedya ekranı ile geliyor. Bu multimedya sistemi, Apple CarPlay veya Android Auto ile akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor.

Hem Toyota’nın hem de C-HR model serisinin bir ilkini temsil eden perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan bu araçta kullanıcıları bekliyor olacak. Bu özellik, geleneksel cam tavan teknolojisinden farklı olarak, 5 kg azaltılmış ağırlık ve tavan yüksekliğinde 3 cm artışla, klima kullanma ihtiyacını azaltırken daha geniş bir iç mekan deneyimi sunuyor.

2024 Yeni Kasa Toyota C-HR Kokpiti

Yeni nesil Toyota C-HR, aynı zamanda ilk kez çoklu ambiyans aydınlatma özelliğiyle donatılmış bir Toyota modeli olma özelliğine sahip. 64 farklı renk seçeneğine sahip ambiyans aydınlatma, sıcak veya soğuk kabin ortamını veya günün saatinin atmosferini yansıtabiliyor. Kabin ambiyansı, gün boyunca aydınlıktan daha sakin tonlara geçiş yapacak şekilde ayarlanabiliyor.

Yeni Toyota C-HR, sürdürülebilirlik konusundaki adanmışlığını göstererek, bir önceki modeline göre iki kat daha fazla geri dönüştürülmüş parçayı kullanmayı başarıyor ve bu parçalar 100’den fazla farklı yerde karşımıza çıkıyor. Bu parçalar arasında, geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılmış yeni bir koltuk döşeme kumaşı da yer alıyor.

Yeni kasa Toyota C-HR, her modelde gelişmiş Toyota Safety Sense 3 güvenlik sistemlerini de içeren T-Mate sürüş destek sistemini kullanıyor. Genişletilmiş güvenlik özellikleri, kaza riskini azaltırken, sürüş destek asistanları keyifli ve güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor. Yeni Toyota C-HR, düşük hızlarda kazaları önlemeye yardımcı sistem, Proaktif Sürüş Desteği, Viraj Hızı Yönetimine Sahip Radar Seyir Kontrolü, Otomatik Park Asistanı ve Şerit Değiştirme Asistanı gibi yeni özelliklerle yarı otonom sürüş deneyimi sunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }