Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa Renault Master (MK4) Geliyor

2024 Yeni Kasa Renault Master (MK4) Geliyor

2024 yeni kasa Renault Master için Renault çalışanları kollarını sıvadı. Kış koşullarında ağır kamuflajlı şekilde testleri süren dördüncü nesil Master, prototip hali ilk kez görüntülendi. Sınıfında Ford Transit, Mercedes Sprinter, VW Crafter, Fiat Ducato, Citroen Jumper, Peugeot Boxer ve Opel Movano gibi rakipleri bulunan Master için yollara çıkış tarihi 2024 yılının ilk çeyreği görünüyor.


2024 Yeni Kasa Renault Master

Renault Master ticari araç serisi ilk kez 1980 yılında tanıtıldı. İlk nesil Renault Master, Fransa’da SOVAB (Société des Véhicules Automobiles de Batilly) fabrikasında üretildi ve daha sonra diğer Avrupa ülkelerinde de üretilmeye başlandı.

İlk nesil Renault Master, Peugeot J5 ve Citroen C25 ile aynı platformu paylaştı ve 1980-1997 yılları arasında üretildi. İlk nesil Renault Master’ın en belirgin özelliği, aracın tasarımının Renault Trafic ile neredeyse aynı olmasıydı.

İkinci nesil Renault Master, 1997 yılında tanıtıldı. Bu nesil, önceki nesile göre daha modern bir tasarıma sahipti ve Fiat Ducato, Peugeot Boxer ve Citroen Jumper ile aynı platformu paylaştı. İkinci nesil Master, 2010 yılına kadar üretildi.

Üçüncü nesil Renault Master, 2010 yılında tanıtıldı ve günümüzde hala üretiliyor. Bu nesil, tamamen yeniden tasarlandı ve daha modern bir tasarıma sahip oldu. Ayrıca, Nissan NV400 ve Opel Movano gibi diğer markaların ticari araçları ile de aynı platformu paylaşıyor.

Renault Master, üretildiği süre boyunca farklı boyutlarda panelvan, minibüs ve şasi-kabin versiyonları gibi çeşitli modellerde sunuldu. Günümüzde, Renault Master pek çok farklı sektörde kullanılmakta ve Avrupa’da popüler bir ticari araç olarak bilinmektedir. Şimdi ise Master’ın dördüncü nesli için çalışmalar başladı ve devam ediyor.

2024 Yeni Kasa Renault Master Ne Zaman Çıkacak?

2024 yeni kasa Renault Master hakkında henüz bilgi aktaracağımız veriler bulunmuyor. Prototip versiyonu ağır kamuflaj altında olduğu için tasarımsal olarak üzerine konuşamayacağız. Motor seçeneklerine dair de net bilgi yoktur. Donanımsal anlamda ise en büyük rakibi Ford Transit’in gerisinde kalmayacağı ögelerle geleceğini ön görüyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }