Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa Mercedes E-Serisi (W214) Bir Kez Daha Görüntülendi

2024 Yeni Kasa Mercedes E-Serisi (W214) Bir Kez Daha Görüntülendi

Altıncı nesil Mercedes E-Serisi için kollar sıvandı. W214 kodlu yeni kasa Mercedes E serisi prototip haliyle testleri sürerken kamuflajlı görseli sızdırıldı. Yepyeni kimliğiyle kullanıcısına sunulacak olan yeni E serisi, tasarım ve donanım anlamında en gelişmiş yüzü olarak karşımıza çıkacak. Hali hazırda yeni kasa E serisinin iç fotoğrafları ve videosu yayınlanmıştı. Fakat dış hali hala gizemini koruyor.


2024 Yeni Kasa Mercedes E-Serisi (W214)

Mercedes E Serisi, ilk olarak 1993 yılında tanıtılmıştı. O zamandan beri E segmentinin en seçkin modellerinden biri olarak farklı nesillerde birçok farklı model ve güncelleme ile yenilendi. İlk nesil E Serisi, W124 kod adıyla bilinir ve 1984 yılında geliştirilmeye başlandı. 1993 yılında piyasaya sürülen bu model, sedan, coupe, cabriolet ve station wagon gövde stillerinde sunuldu. 1995 yılında, Mercedes-Benz ikinci nesil E Serisi’ni tanıttı. Bu nesil, W210 kod adıyla bilinir ve önceki modele göre daha yuvarlak hatlara sahipti. Üçüncü nesil E Serisi, 2002 yılında piyasaya sürüldü ve W211 kod adını aldı. Bu nesil, önceki nesle göre daha büyük bir gövdeye ve daha fazla teknolojik özelliklere sahipti. Dördüncü nesil E Serisi, 2009 yılında tanıtıldı ve W212 kod adını aldı. Bu nesil, daha sportif bir tasarıma sahip oldu ve daha az yakıt tüketimi sağlayan daha verimli motorlarla donatıldı. Beşinci ve şu anda mevcut olan E Serisi, 2016 yılında W213 koduyla lanse edildi. Bu nesil, daha lüks bir iç mekana ve daha fazla teknolojik özelliklere sahip oldu. Fakat W214 E serisi için kollar sıvandı.

2024 Yeni Kasa Mercedes E-Serisi Hibrit

2024 yeni kasa Mercedes E-Serisi için çekilen casus fotoğraflardan yola çıkarak yorumlayalım. Ön ızgaradaki led çizgi aydınlatması elektrikli versiyonu vurgulamadığını açıkça belirtebiliriz. Çünkü elektrikli E serisinin EQE modeli temsil ediyor. Casus fotoğraflardaki prototipin hibrit modele ait olabilir. Arka alanda kamuflaj fazla olduğu için net konuşmak mümkün değil. Motor seçenekleri için ise yine net bilgiler yoktur. Fakat dizel ve benzinde iki litrelik motorlar elektrik desteğiyle farklı güçlerde kullanıcısına sunulabilir. Gelişmeler için takipte kalınız.

2024 Yeni Kasa Mercedes E-Serisi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }