Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa Ford Mustang (MK7) Özellikleri Açıklandı – GT ve Dark Horse Tanıtıldı

Yedinci nesil yeni kasa Ford Mustang tanıtıldı. Markanın en ikonik modeli olan Mustang, yepyeni bir dış tasarım ve savaş uçağından ilham alınan kokpit yapısıyla lanse edildi. Yeni kasa Mustang ile tamamen geliştirilmiş yeni nesil turbo ve atmosferik motorlar bulunuyor. Tabanı düzleştirilmiş direksiyon simidi, manuel şanzıman ve geleneksel el freni gibi özel detayları olan yeni Mustang, 2023 yılı Yazında ABD’de satışa çıkacaktır. ABD’nin Michigan eyaletindeki Flat Rock Montaj Fabrikasında üretilen bu güçlü Mustang, GT ve Dark Horse adlı özel seçenekleri de var. Gelin bu aracı yakından tanıyalım.

2024 Yeni Kasa Ford Mustang Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Kasa Ford Mustang Özellikleri

Yeni kasa Ford Mustang özellikleri kısıtlı şekilde açıklandı. Bu araçta 11 farklı dış renk seçeneği, 17 inç ila 20 inç arası jant seçenekleri, 12,4 inç dijital gösterge paneli, sürücüye dönük 13,2 inç SYNC® 4 multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto desteği gibi özelliklere ek olarak yeni Mustang modelinde Ford Power-Up yazılım güncelleme özelliği ile araçtaki birçok donanımın yazılım yenilikleri uzaktan çözüme kavuşturulacak.

Aktif güvenlik sistemlerinin en güncel şekilde sunulduğu yeni kasa Mustang modelinde sınıfında bir ilk olan elektronik drift freni de sunulacak. Yeni Mustang GT ve EcoBoost modellerinin her ikisinde Torsen kilitli diferansiyel bulunuyor. Opsiyon kısmında MagneRide aktif süspansiyon tercih edilebilecektir. Performans Paketi ile birlikte sunulur. 390 milimetre ön ve 355 milimetre arka Brembo frenler. GT Performance Pack, daha da gelişmiş soğutma için fren kanalları ve standart bir yardımcı motor yağı soğutucusu ekler. Performans Paketi Recaro koltuklar, aktif egzoz sistemi özellikleri de alınabilecek.

Yeni Kasa Ford Mustang Kokpiti

2024 yeni kasa Ford Mustang motor seçenekleri arasında tamamen yenilenen 2.3 litrelik turbo beslemeli EcoBoost motor sunulacak. GT ve Dark Horse modellerinde 5.0 litrelik Coyote V8 motor sunulacak. Bu motorda standart olarak altı ileri manuel şanzıman bulunacak. Ayrıca 10 vitesli otomatik şanzımanla da alınabilecek.

Yeni Ford Mustang Dark Horse

Ford Mustang Dark Horse ile GT arasındaki en belirgin fark, Dark Horse modelinin daha pist odaklı üretilmiş olmasıdır. Mustang Dark Horse içinde 5.0 litre V8 motor kullanılacak. Fakat “Pist Sprint” adlı performans paketi standart olarak sunulacak ve aracın pist ortamında daha iyi gitmesi adına ek özellikler yükleyecek. Bunlar arasında Torsen sınırlı kaymalı diferansiyel, 19 inçlik jantlar, Pirelli P Zero PZ4 lastikler, elektronik drift freni, yeni ve sportif amortisörler, büyük arka denge çubukları, MagneRide 3 aktif süspansiyon sistemi gibi ek geliştirmeler bulunuyor. Ayrıca aracın body kiti, iç yapısı ve renk seçenekleri de farklı olacak. Yine Mustang Dark Horse modelinde 12 hoparlör ve bir subwooferdan oluşan B&O ses sistemi de sunulacak.

Yeni Ford Mustang GT

Yepyeni Mustang GT, markanın safkan performansını sürdürecek. Bu kapsamda dördüncü nesil 5.0 litre V8 atmosferik benzinli motor daha güçlü şekilde kullanıcının hizmetine verilecek. GT modelinde body kit, jantlar, koltuklar ve birçok konuda ek farklılıklar bulunacak.

Yeni Ford Mustang GT Convertible

Ford Mustang GT Convertible, GT modelinin Cabrio yüzü olacak. Tek kulplu orta mandallı basit ve tek dokunuşla açılabilen kumaş soft top tavana sahip olan yeni Mustang GT Convertible modelinde bağımsız arka süspansiyonlar bulunacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Yeni Mustang, 2023 yılı Yazında ABD'de satışa çıkacak.

Ford Mustang Dark Horse ile GT arasındaki en belirgin fark, Dark Horse modelinin daha pist odaklı üretilmiş olmasıdır. Mustang Dark Horse içinde 5.0 litre V8 motor kullanılacak. Fakat "Pist Sprint" adlı performans paketi standart olarak sunulacak ve aracın pist ortamında daha iyi gitmesi adına ek özellikler yükleyecek. Bunlar arasında Torsen sınırlı kaymalı diferansiyel, 19 inçlik jantlar, Pirelli P Zero PZ4 lastikler, elektronik drift freni, yeni ve sportif amortisörler, büyük arka denge çubukları, MagneRide 3 aktif süspansiyon sistemi gibi ek geliştirmeler bulunuyor. Ayrıca aracın body kiti, iç yapısı ve renk seçenekleri de farklı olacak. Yine Mustang Dark Horse modelinde 12 hoparlör ve bir subwooferdan oluşan B&O ses sistemi de sunulacak.