Oto Kokpit

2024 Yeni Kasa BMW 5 Serisi (MK8) Görüntülendi

2024 Yeni Kasa BMW 5 Serisi (MK8) Görüntülendi

Premium E segmentinin en popüler araçlarından birisi olan BMW 5 serisi tamamen yenileniyor. Prototip modeliyle ağır kamuflaj altında testteyken görüntülenen yeni kasa BMW 5 serisi önümüzdeki yıl tanıtılacak. İşte detaylar…

2024 Yeni Kasa BMW 5 Serisi (MK8)

1972 yılında E12 kodlu kasasıyla yollara adımını atan BMW 5 serisi sekiz yılda bir kasa değiştirerek günümüze kadar geldi. Son olarak 2016 yılında G30 kodlu yedinci nesli lanse edilmişti. Şimdi ise sekizinci nesli yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

2024 Yeni Kasa BMW 5 Serisi

2024 yeni BMW 5 Serisi, CLAR modüler platformunun en güncel temsilcilerinden birisi olarak önümüzdeki yıl tanıtılacak. Prototip haliyle testleri süren yeni 5 serisinin nasıl görüneceğine dair henüz net bir şeyler söylemek mümkün değil. Fakat fotoğraflardan yola çıkarak ön kısmın güncel kasaya göre daha sivrildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca o devasa ızgaradan da vazgeçildiğini görüyoruz. Arka tasarıma dair de şimdilik fazla yorum yapılacak ortam oluşmadı. Araçta kullanılacak motor seçeneklerine dair de birkaç şeyler söylemek lazım. Yeni 5 serisinde 48 voltluk mild hibrit ve plug-in hibrit motor seçenekleri kullanılacak. Yeni M5 modelinin yine güçlü benzinli üniteyle geleceğini düşünüyoruz. Ayrıca i5 ile elektrikli versiyonu sunulacak.

2024 Yeni Kasa BMW 5 Serisi Ne Zaman Çıkacak?

Yeni kasa BMW 5 Serisi önümüzdeki yıl lanse edilip 2024 model olarak satışa sunulacak. Bu aracın yollara çıkmasından tahminen 6 ay kadar sonra M5 kullanıcıyla buluşacaktır. Gelişmeler için takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.