Sürücü Kursları Rehberi

2019 Yeni Kasa Skoda Rapid Spaceback Geliyor

Skoda, ailesindeki araçları yenilemeye devam ediyor. SUV modellerini teker teker yollara çıkardıktan sonra yeni kasa Skoda Rapid Spaceback modelini kullanıcıyla buluşturmaya sıra geldi. Prototip versiyonu ile kamuflajlı şekilde Nürburgring pistindeki testlerde görüntülenen araç hakkında net bilgiler yok ama basına sızdırılan ön tasarım görseline eriştim. İşte detaylar…


2019 Yeni Kasa Skoda Rapid Ne Zaman Çıkacak?

Skoda Rapid, 2012 yılında karşımıza çıktı. Markanın B segmenti ile C segmenti arasında konumlandırılan bu aracı, kısa sürede ilgi gördü ve 2013 yılında ise Polo ile Golf arasında konumlandırılan hatchback versiyonu olan Rapid Spaceback modeli üretildi. Aradan 5 yıl geçti ve sıra ikinci nesli yollara çıkarmaya geldi.

MQB A0 platformunda üretilmesi planlanan ve Skoda’nın Vision RS konsepti üzerine dizayn edilecek yeni nesil Skoda Rapid Spaceback için basına sızdırılan ön tasarım fotoğrafı beklentileri doğruluyor. Sadece ön kısıma bakarak küçük Superb diyebileceğimiz araç karşımızda duruyor. Krom ön ızgara, Vision RS konseptine uygun far grubu, oldukça şık kesitli ön tampon detaylarıyla 2019 Skoda Rapid Spaceback önceki versiyonuna göre daha iddialı duruyor.

Aracın özellikleri hakkında şimdilik bilgi yoktur. Fakat kaput altında benzinli cephede 1.0 TSi 3 silindirli ve 1.5 TSi turbo motor seçeneklerine ek olarak 1.6 TDi dizel üniteye yer verilebilir. Donanım kısmında ise güncel Skoda modellerindeki özelliklerin birçoğu yer alacaktır. Çünkü B segmentinde bile premium araçları kıskandıracak kadar özellik sunuluyor. Skoda’nın ara sınıfta tuttuğu bu aracının teknolojik imkanlardan mahrum kalacağını düşünmek mantıklı gelmiyor.

Yeni Skoda Rapid Spaceback hakkında şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Aracın 2019 Mart’ta gerçekleşecek olan Cenevre otomobil fuarında tanıtılmasını bekliyoruz. Gelişmeler için takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git