Oto Kokpit

Yeni Skoda Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor (2023)

Yeni Skoda Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor (2023)

Araç severlerin gözde markalarından biri olan Çek markası Skoda oldukça eski bir araba markası olmasına rağmen 1991 yılında Alman devi Volkswagen tarafından satın alındı. Daha önceden Çekya’da Mlada Boleslav kentinde üretilen araçlar Skoda’nın Alman marka tarafından satın alınmasından sonra Almanya’da üretilmeye başlanmıştır. Bununla birlikte Çekya’daki fabrika da çalışmaya devam etmektedir. Bugün satışta olan 7 farklı Skoda araç modeli vardır. Bunlar Yeni Fabia, Scala, Octavia, Superb, Kamiq, Karoq, Kodiaq şeklinde isimlendirilmektedir. Her bir modeli ayrı bir kesime hitap eden Skoda araçlar farklı özellikleriyle yüksek sürüş kalitesi sunarak araç severler tarafından tercih edilmeyi başarıyor. Her modelde farklı renk seçenekleriyle estetik olarak da kullanıcıya hitap eden Skoda yüksek motor gücü, fonksiyonel özellikleriyle de çekiciliğini korumaya devam ediyor.


Yeni Skoda Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor?
Yeni Skoda Octavia Nerede Üretiliyor?
Bir gün içinde 1000’den fazla üretilen araba severlerin gözbebeği Skoda Octavia, Skoda’nın Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Mlada Boleslav kentindeki üretim tesisinde üretilmektedir. Müşteri talebine göre üretim hızını ve üretim modellerini düzenleyen Skoda’nın, daha çok tercih edildiği için combi versiyonunu daha fazla üretmeyi planladığı söylenmektedir. Hibrit bir model olan Skoda Octavia şehir içi ve şehir dışı yakıt oranındaki düşüklükle göz kamaştırıyor. Bu yakıt oranına rağmen yüksek beygir gücü ve silindir hacmiyle tercih edilme sebeplerini artırıyor.

Yeni Skoda Superb Nerede Üretiliyor?
Skoda uzun zamandır Superb model araçlarını üretmek için Çek Cumhuriyeti’nin Královéhradecký bölgesinde bulunan Škoda Kvasiny Fabrikası‘nı kullanmaktadır. Yeni Superb modeller ise aynı fabrikada üretilmeye devam edecek. Kvasiny Fabrikası Skoda’nın Çek Cumruriyetinde bulunan 3 tesisinden biri. Her yıl binlerce Skoda araç bu fabrikada üretilmektedir.

Yeni Skoda Fabia Nerede Üretiliyor?
Skoda’nın Octavia’dan sonra en fazla satan modeli olan Fabia araba severler tarafından ne kadar tercih edildiğini istatistiklerle ortaya koymaya devam ediyor. Birçok insanın gözdesi olan Fabia’nın nerede üretildiği dile getirilen sorulardan bir tanesi. Yüksek güvenlik özelliği ile öne çıkan Fabia Marko Jevtic tarafından tasarlanmış ve Skoda’nın Mlada Boleslav fabrikasından çıkmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }