Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan, Sakarya’daki Banttan İndi

Toyota’nın en çok satan aracı Corolla, on ikinci nesli ile yollara çıkmak için artık tamamen hazır. Üretimi Sakarya’da gerçekleşen yeni kasa Toyota Corolla Sedan, üretim bandından indi ve ilk karede basınla paylaşıldı.

Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan

Yeni Corolla Sedan, TNGA (Toyota New Global Architecture) platformunda üretiliyor ve bu platformda Japonya dışında üretilen bir başka üretim tesisi Türkiye oldu. 230 milyon euro yatırımla gelen yeni Corolla, Toyota’nın Türkiye’deki yatırım değeri 2.08 milyar euro ile yükselmiş oldu.

Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan Sakarya

Tamamen yenilenen Toyota Corolla Sedan iki farklı motor seçeneğiyle geliyor. Birincisi 1.6 litrelik 132 ps güce sahip atmosferik benzinli motor olup altı ileri manuel ve CVT otomatik şanzımanla alınabiliyor. Bir diğeri ise 1.8 litrelik hibrit ünite olup 122 ps güç sunuyor. % 50’sini ‘Sıfır emisyon’ sürüşle tamamlama imkanı sunuyor. Dizel ünitenin sunulup sunulmayacağı konusunda bilgi verilmemişti. Fakat marka tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Corolla Sedan için dizel motor sunulmayacak. Bakalım bu karar aracın satışını nasıl etkileyecek?

Yeni Kasa Toyota Corolla Sedan Ne Zaman Çıkacak?

Son olarak, Toyota Motor Avrupa Başkan ve CEO’su Dr van Zyl, törende yaptığı konuşmada “Bugün Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin tarihinde önemli bir dönüm noktasını kutluyoruz. Bugün, bu fabrikada yeni bir model daha, 12. nesil Yeni Corolla Sedan’ın seri üretimine başlamanın gururunu duyuyoruz. Corolla modelimiz ilk defa hibrit motor seçeneği ile üretiliyor ki hibrit modellerimiz Avrupa ve global stratejimizin tam merkezinde yer alıyor. Toyota C-HR’ın yanı sıra, Corolla Sedan’ın da 2020 yılına kadar % 50 hibrit satış hedefimize önemli bir katkıda bulunmasını bekliyoruz.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git