Oto Kokpit

Yeni Kasa Skoda Octavia’nın Arka Tasarımı Sızdı

Skoda, yeni modeli Scala ile otomobil dünyasında ses getirmişti. Markanın yeni tasarım dilini de bu araçta görmüş olduk. Böylece yeni gelecek Skoda modellerinde de benzer kimlik yansıtılacaktı. Geçtiğimiz günlerde internete düşen içerikler, bu beklentiyi doğruladı. Yeni kasa Skoda Octavia modeline ait olan iki farklı görüntünün birisi bilgisayar ortamında çizildi diğeri ise aracın dijital göstergesinden alınmıştı. Böylece resmi olmamakla birlikte arka tasarım internete sızdırılmış oldu. İşte detaylar…


Yeni Kasa Skoda Octavia Arka Tasarımı

Çek üretinin yeni kasa Skoda Octavia için çalışmalara başladığını daha önce buradaki yazımda sizlere duyurmuştum. Bu sene 60. yaşını kutlayan ve önümüzdeki yıl dördüncü nesliyle yollara çıkacak olan Octavia için çalışmalarını sıklaştıran Skoda mühendisleri, güncel modelden daha üstün ve şık tasarımlı araç yapacağa benziyor.

Yeni Kasa Skoda Octavia Ne Zaman Çıkacak?

Yeni kasa Skoda Octavia için paylaşılan iki görselden birisi aracın dijital ekranından alınmış diğeri ise onun üzerinden yola çıkılarak bilgisayar ortamında çizilmiş. Çizilen görsel resmi olarak doğrulanmadı ama dijital ekrandaki görüntüye fazlaca benzediği ve yeni Scala’ya fazlasıyla atıfta bulunduğunu görüyoruz. Ön tasarım konusunda makyajlı kasayla gelen ayrık far yapısını bir kenara bırakıp bütünleşik ve keskin hatlara sahip farlarla karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Dijital gösterge paneli, geliştirilmiş multimedya ekranı, yeni sürüş destek sistemleri gibi detaylara kavuşacağı da aşikar. Çünkü güncel modellerin çoğusu bu özellikleri sunmaya başladı. Yeni Octavia, en azından Scala modelinin altında kalmayacak ve çok daha fazlasını sunacaktır. Şimdilik net olmayan verileri aktardım. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }