Oto Kokpit

Yeni Honda Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor (2023)

Yeni Honda Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor (2023)

Yollarda en sık gördüğümüz araba modellerinden biri olan Honda her geçen gün yeni bir sürücünün dikkatini çekmeye devam ediyor. Geniş ve ferah kullanım kolaylığı sunan Honda modelleri Türkiye başta olmak üzere ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin, İngiltere, Çin, Tayland, Hindistan ve Vietnam gibi birçok ülkede üretilmektedir. Honda denilince akla en popüler modellerinden olan Civic, Jazz, CR-V, HR-V, Accord ve City geliyor. Her yıl milyonlarca Honda araç yollarda yerini alıyor. Keyifli sürüş kalitesi, eşsiz tasarımıyla Honda araçlar gün geçtikçe daha fazla sürücüyle buluşmak için hazır olarak bekliyor.

Yeni Honda Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor?

Yeni Honda Civic Nerede Üretiliyor?
Honda denilince akla gelen belki de ilk model olan Civic model arabalar birçok kullanıcı tarafından artı puan almaya devam ediyor. Yapılan geri dönüşlerde de görüldüğü Civic sedan modelleri her türlü kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmış durumda. 11. Nesil Honda Civic için Japon firma 7 farklı ülkedeki fabrikasını kullanıyor. FL5 kodlu Type-R Japonya’nın Yorii kentindeki Saitama fabrikasında üretiliyor. Diğer Civic varyasyonları için ise Kanada Alliston, ABD Greensburg, Çin Guangzhou ve Wuhan, Pakistan Lahore, Tayland Ayutthaya ve Malezya Maleka fabrikalarında üretimi yapılmaktadır.

Yeni Honda Jazz Nerede Üretiliyor?
Honda’nın çok satanlar listesinde üst sıraları hiç bırakmayan bir diğer modeli ise Jazz olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl binlerce sürücü tarafından büyük bir memnuniyetle kullanılan Jazz birçok özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Japon otomotiv sektörünün temsilcilerinden biri olan Honda, Jazz model arabalarını farklı ülkelerde üretiyor ve montajlıyor. Japonya’daki Suzuka, Çin Guangzhou ve Wuhan, Tayvan Pingtung fabrikalarında üretilmektedir.

Yeni Honda Accord Nerede Üretiliyor? 
Kaliteli sürüş deneyimi denilince akla gelen bir diğer Honda modeli ise tabii ki Accord. Her detayıyla kusursuz araba deneyimi sunan Honda Accord’un üretimi  de birçok ülkede gerçekleşmektedir. ABD’deki Ohio, Çin’deki Guangzhou ve Wuhan, Taylan’daki Prachinburi ve Malezya’daki Melaka fabrikalarında üretilmektedir.

Yeni Honda HR-V Nerede Üretiliyor?
Honda’nın üçüncü nesil HR-V modeli sekiz farklı ülkede üretimi gerçekleşiyor. Bunlar; Japonya Saitama, Çin Guangzhou ve Wuhan, Tayvan Pingtung, Tayland Ayutthaya, Endonezya Karawang, Malezya Alor Gajah, Brezilya Sumare ve Pakistan Lahore.

Yeni Honda CR-V Nerede Üretiliyor?
Altıncı nesil CR-V, 2022 yılı içinde üretildi. Aracın montaj ve üretimi üç farklı ülkedeki fabrika’da gerçekleşiyor. ABD East Liberty ve Greensburg, Kanada Alliston, Çin Wuhan fabrikalarında yeni CR-V üretiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }