Oto Kokpit

O Hala Satışta: Yeni Fiat Grand Siena ve Özellikleri

90’ların sonuna doğru yola çıkan Fiat Siena, taksicilerin, memurun ve sedan araç seven birçok kişinin tercihi olmuştu. B sınıfı Sedan segmentinde üretilen bu araç 2002 yılında yerini Albea modeline bıraktı. Fakat Siena Türkiye yollarına veda etmiş olsa da Güney Amerika’da özellikle de Brezilya’da Grand Siena olarak yoluna devam etti. Türk kullanıcısında iz bırakan bu aracın yeni versiyonunu kaleme aldım. Hadi yazının devamına geçelim.


Yeni Fiat Grand Siena Özellikleri

Yeni Fiat Grand Siena Donanımları
İlk olarak donanım kısmından başlayalım. Yeni Grand Siena da 14 ve 15 inç jantlar, ön sis farları, arka park sensörü, hidrolik direksiyon, manuel klima, yol bilgisayarı, dört hoparlörlü ses sistemi, hareket halinde otomatik kilitlenen kapılar, vitesi geriye takıldığı zaman otomatik aşağı düşen sağ dış ayna, deri direksiyon simidi, Bluetooth, 12 volt girişi, follow me home, EBD destekli ABS, ön hava yastığı gibi özellikleri bulunuyor. Öyle hayran bırakacak özellikler bulunmuyor. Zaten bu araç ülkemizdeki Renault Symbol’den farklı değil. Birde teknik verilerine bakalım.

Yeni Fiat Grand Siena Teknik Özellikleri

Yeni Fiat Grand Siena Teknik Özellikleri
Boyutsal verilere baktığımızda 4290 mm uzunluğa, 2511 mm aks mesafesi, 1507 mm yüksekliğe ve 1700 mm genişliğe sahip olan yeni Fiat Grand Siena da 48 litre yakıt tankı bulunuyor. Bagaj kapağı kaldırıldığı zaman ise 520 litre hacim sunuluyor.

Yeni Fiat Grand Siena Kokpiti

Motor kısmında ise 1.0 litre ve 1.4 litrelik atmosferik benzinli üniteler sunuluyor. 1.0 litre 8 valf Fire EVO versiyonu 73 ps güç üretiyor ve 5 ileri manuel şanzımana sahip. 1.4 litre 8 valf Fire EVO ise 85 ps güce sahip ve bu versiyonda 5 ileri manuel vitesle alınıyor.

Gelelim yeni Fiat Grand Siena fiyat kısmına. Bu aracın ülkemizde satışı mümkün değil. Çünkü ondan çok daha donanımlı Egea modeli var. Satışta olduğu Brezilya’da ise bizim para birimimize göre 49 bin TL ila 60 bin TL arasında fiyatlanıyor. Aktaracaklarım bu kadar. Son olarak aracın fotoğraflarına bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }