Oto Kokpit

Yeni Dacia Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor (2023)

Yeni Dacia Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor (2023)

Yeni Dacia araçları sizce hangi ülkede üretiliyor? Kurulduğu ilk günden günümüze kadar hedefi modern ve güvenilir araçlar üretmek olan DACIA, yıllar içinde değişen müşteri potansiyeline rağmen ihtiyaçların karşılanması amacıyla farklı teknolojiler geliştirerek isminden sık sık söz ettirmeyi başardı. Bunları yaparken kalıplarını kırarak otomotiv alanında ses getiren DACIA, 1966 yılında Romanya’da kuruldu.

Yeni Dacia Modelleri Hangi Ülkede Üretiliyor?

Romen halkının uygun, modern ve güvenilir bir araca sahip olması amacıyla kurulan DACIA, 1999 yılında RENAULT tarafından satın alındı. Bir RENAULT markası olan DACIA, 2004 yılından itibaren rakiplerinin aksine daha uygun fiyat seçeneklerine sahip gelişmekte olan ülkeler için hem dayanıklı hem de ailelerin rahatlıkla binebileceği bir araç olan LOGAN markasını piyasaya sürdü. 2005 yılında piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra özellikle Avrupa bölgesinde oldukça ciddi ticari başarılar elde etti.

DACIA 2008 yılına gelindiğinde yeni bir lansmanı tanıttı. Sandreo adıyla satılan bu model çok yönlü olması, geniş boyutlara ve pratik tasarımlara sahip olması sayesinde AVRUPA ülkelerinde en fazla satılan modellerden biri haline geldi. 2010 yılında DUSTERmodelini tanıtan ve en ekonomik SUV yapısına sahip olan araç modeli sayesinde büyük ticari başarılar elde etti. Günümüzde teknolojilerin gelişmesiyle birlikte farklı özelliklere sahip olan araçları üretmeye devam eden DACIA, son olarak JOGGER modelini müşterileriyle buluşturmayı amaçlıyor.

DACIA Hangi Ülkenin Markası

Dacia, 1966 yılında Romanya’da kurulan ve 1999 yılında RENAULT GRUP tarafından satın alınan bir roman araba markasıdır.

DACIA Sahibi Kim?

1966 yılında ilk olarak Romanya hükümeti aracılığıyla kurulmuş olsa da 1999 yılında Renault Grubu tarafından satın alınmıştır. 1999 yılından itibaren DACIA sahibi Renault’tur.

Yeni Dacia Sandreo Stepway Nerede Üretiliyor?

Dacia sandreo stepway modelleri Cezayir’de bulunan Oran tesislerinde, Kazablanka’da bulunan SOMACA tesisleri ve Fas’taki TANCA tesislerinde üretilmektedir. Artan müşteri taleplerini karşılamak amacıyla 3 vardiya halinde sürekli olarak üretimlere devam edilmektedir.

Yeni Dacia Duster Nerede Üretiliyor?

Ana fabrikası Romanya’da olan Duster, Dacia tarafından ilk kurulduğu günden beri Romanya’nın Piteşti’de bulunan tesislerinde üretilmektedir. Yıllık ortalama 200.000 araç üretimi bu PİTEŞTİ tesislerinde üretilmektedir. Son dönemlerde müşterilerin taleplerini karşılamak amacıyla Rusya, İran, Fas ve Kolombiya gibi ülkelerde de fabrikalar kurulmuş ve üretimleri aktif olarak devam etmektedir. Buna ek olarak Dacia  Duster 2. Nesilleri de Romanya’da üretilmeye devam etmektedir.

Yeni Dacia Jogger Nerede Üretiliyor?

Aile aracı olarak çok yönlü etkilere sahip olan Dacia Jogger, ulaşılabilir seviyede olması, kalitesi ve tasarımları ile ön plana çıkan bir araçtır. Fiyat ve performans karşılaştırılmasında oldukça iyi etkiler sunan Jogger, pozitif enerjiyi çağrıştıran tasarımı ile dikkat çekmektedir. Yeni bir marka yaklaşımları ile ön plana çıkmayı hedefleyen Dacia Jogger, suv görünümü ile adından sıklıkla söz ettirecek etkilere sahip.

Dacia’nın son dönemlerdeki en popüler ve en dikkat çeken aracı JOGGER, Fas’ın TANCA kentinde üretilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Dacia Sandero, Romanya'da üretiliyor.

Dacia Duster, Romanya'da üretiliyor.

Dacia Lodgy, Fas'ta üretiliyor.