Sürücü Kursları Rehberi

Volkswagen Golf 8 GTi, Ring’te Görüntülendi

Yeni nesil Golf 8 GTi kamuflajlı şekilde Nürburgring pistinde son testlerini yaparken görüntülendi. Dünyanın en zorlu pistlerinden birinde son rötuşları yapılan bu araç hakkındaki ilk bilgilere geçelim.

Volkswagen Golf 8 GTi

1976 yılında başlayan Golf GTI efsanesi yıllar yılı güçlenerek sekizinci nesliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Golf 7 GTI’dan sonra hem tasarım hemde güç olarak çok daha iddialı araç bekliyorduk. Fakat tasarımsal anlamda MK8 Golf’ün beklentileri pek karşılamayacağını ön görüyorum. Fakat her şey görüntü değil. Performans anlamında Volkswagen Golf 8 GTi‘dan çok iyi değerler bekleniyor.

Volkswagen Golf 8 GTi Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Volkswagen Golf 8 GTi önceki nesle göre büyük güç artışıyla gelmeyebilir. Yani standart GTI’dan 300 beygirlik güçleri göremeyeceğiz. 2.0 litre turbo benzinli motoruyla 250 beygir civarında güç üretimi söz konusu olabilir. Fakat kasanın hafiflemesi ve performansa dayalı iyileştirmeler sonucunda çok daha iyi performans değerleri sunması bekleniyor.

2020 Yeni Kasa Volkswagen Golf GTi

VW Yeni Golf 8 GTi modelinde daha iyi tepkiler veren adaptif süspansiyon sistemi, daha güçlü frenler ve daha dinamik şasi yeniliklerine de yer verilebilir. Öte yandan iç mekanda yeni nesle uygun sportif detaylar dijital ekranlarla birleştirilerek kullanıcıya sunulacaktır. Özellikle aracın pistteki değerlerini daha etkin olarak gösterecek sürüş bilgileri de Golf 8 GTi modeline eklenebilir.

Şimdilik yeni nesil Golf GTI hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın lansmanı yapıldıktan sonra en net bilgilerle tekrardan ele alacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git