Oto Kokpit

Türkiye’nin Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Genişliyor

Türkiye’nin Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Genişliyor

Türkiye’nin Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Genişliyor: Eşarj ve Kadoil ortaklığı projesine imzalar atıldı.

Türkiye’nin Elektrikli Araç Şarj İstasyon Ağı Genişliyor

Türkiye’nin başlıca akaryakıt dağıtım şirketlerinden Kadoil ve Enerjisa’nın %94’lük hisse sahibi olduğu Eşarj firması ortak bir çalışmayla elektrikli araç şarj istasyonlarını genişletmeyi hedefliyor. Ortaklıkları kapsamında Eşarj’ın hedefleri arasında Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak 1000’in üzerinde yüksek hızlı şarj istasyonu kurmak bulunuyor. 50 ilde toplamda 100 adet yüksek performanslı şarj cihazı kurulması hedeflenmektedir.

Türkiye’de ilk ve en hızlı elektrikli araç şarj istasyon firması olan Eşarj, elektrikli araç kullanımının artması için iç ve dış yatırımcılarla görüşmesini sürdürürken iç pazardan yeni bir haber ve ortaklık geldi. Bu yatırım sonucunda Türkiye’de kullanımının yaygınlaşmaya başlamasının öngörüldüğü elektrikli araçlar için şarj cihazları, yeterli ve erişimi kolaylaşacak nitelikte bir ortaklık sağlanmış olacak. Eşarj, toplamda 600’den fazla bayisi ile birlikte müşterilerine her daim akaryakıt hizmeti sunan Kadoil ile anlaşma sağlayarak hizmet ağını genişletmiş olacak. Anlaşma ile birlikte 50 ilde toplamda 100 istasyon hedeflenmektedir.

Kurulacak tüm istasyonlar Yüksek Hızlı (DC) özellikli olarak hizmete sunulacak. İş birliği kapsamında elektrikli araçlar, şarj cihazlarının yüksek hızlı olmalarından kaynaklı bataryalarını 30 dakikalık kısa bir zaman içerisinde %80’lik dolum oranına ulaşabilecekler. Tüm elektrikli araç sahiplerinin erişimine açık olacak ve yüksek performanslı ağ sayesinde, Eşarj ve Kadoil müşterileri araçlarının şarjlarını düşünmeden yola çıkabilecekleri günler bizleri bekliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]