Türkiye’de Satılmayan Citroen C4 L Sedan ile Tanışın

Avrupa pazarında Sedan karoserli araçlar pek sevilmese de Asya ülkelerinde ciddi alıcı kitlesi bulunuyor. Otomotiv devleri de bu kitleye hitap etmek için buralarda göremeyeceğimiz Sedan araçlarını üretti. PSA grubu da Citroen C4 L Sedan modeli ile Çinli kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Bu araç şuan makyajlı haliyle satılıyor. Sedan sever kullanıcıların ilgini çekecek bu aracı daha yakından tanıyalım.


Yeni Citroen C4 L Sedan

Ülkemizde güncel olarak Sedan Citroen modellerini C-Elysee temsil ediyor. Avrupa pazarı da aynı araçla güncelliğini korurken farklı ülkelerde Citroen Sedan modelleri üretiliyor. Çin bunların başında geliyor. 2012 yılında Asya pazarı için Çin’in Wuhan kentindeki fabrikasında üretilen bu araç C4 L Sedan, 2016 yılında makyajlanarak yoluna devam etti. Şuan da güncel yüzüyle satışa devam ediyor.

2019 Yeni Citroen C4 L Sedan Türkiye

Aks aralığı hatchback versiyonundan 110 mm daha uzun olan Citroen C4 L Sedan tasarımsal olarak ön yüzüyle biraz Lada Vesta’yı anımsatıyor olsa da genel hatlarında C-Elysee’ye benziyor. Yaşam alanına geçtiğimizde ise bilindik Citroen hatları öne çıkıyor. 9 inç dokunmatik ekran ile multimedya fonksiyonlarını kullanıcının hizmetine sunan Citroen C4 L öte yandan deri koltuklar, konsolda ve kapı içlerinde çift renk uygulaması, dijital klima, usb ve 12 volt girişi dikkat çekiyor.

2019 Yeni Citroen C4 L Sedan Kokpiti

Motor kısmında ise 1.2 litrelik ünite altında 134 beygir ve 165 beygirlik iki farklı güç birimi sunuluyor. Standart olarak otomatik şanzımanla gelen bu iki motor seçeneğinin performans verilerine girmeyeceğim. Sonuçta Citroen C4 L Sedan Türkiye yollarına çıkmayacak. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git