Oto Kokpit

Tesla Model S’ten Limuzin Yaptılar

Gün geçmiyor ki birbirinden özel projeler hazırlanmasın. Bu sefer bizleri şaşırtan araç, Limuzin Tesla Model S oldu. Kaliforniya merkezli çalışan Big Limos adlı firma, dünyanın ilk limuzin model s’ini yaptı. Hadi detaylara geçelim.

Tesla Model S Limuzin

Son iki yılın en popüler aracı olan ve elektrikli otomobiller dünyasında çığır açan Tesla Model S, gerek konsepti gerekse sahip olduğu özellikleriyle insanın aklını başından alabilecek bir otomobil olma özelliği taşıyor. Lüks sedan araçları kıskandıran, spor otomobilleri fazlasıyla üzecek güce sahip olan ve en teknolojik otomobilden daha üstün donanımlarla satılan Model S, çevreci kimliğiyle de dünyanın her yerinde ilgi görüyor. Böylesine özel aracın limuzin versiyonu olmalıydı ve Big Limos adlı firma bunu neredeyse bitirmek üzere. 2015 Model S 85 üzerinde çalışan firma, projenin sonuna geldi. İşin % 90’lık kısmını bitiren Big Limos, bu aracın 100.000 dolara mal olduğunu açıkladı. Onlarca sensöre sahip olan ve sadece elektrikli sistemle yürüyen bu arabayı ortadan ikiye kesip daha uzun hale getirmek ciddi emek ve mühendislik ister. Big Limos, bu konuda olduukça tecrübeli olduğu için portfolyosundaki Mercedes, Rolls-Royce, Bentley, Range Rover, Cadillac gibi markalara şimdi de Tesla’yı eklemek üzere. Merakla projenin bitmesini bekliyoruz.

Tesla Model S Limuzin Fiyatı

Son olarak Limuzin Tesla Model S naçizane tavsiyem olacak. Bu projede uzayan şasi değerlendirilip daha büyük piller uzunlamasına kullanılıp çok daha güçlü model s ortaya çıkarılabilir. Elon Musk bu projeyi bir düşünsün, diyor ve çalışmanın medya içerikleriyle baş başa bırakıyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }