Oto Kokpit

Süper Lüks Range Rover 6×6 Düşünün!

Lüks otomobil denince akla belli başlı markalar gelir. SUV sınıfında da belli başlı araçlar sıralanmaya başladı. Fakat süper lüks ve oldukça gösterişli SUV olarak çok az model var. Bunun en güzel örneği Mercedes-Maybach G650 Landaulet olmuştu. Peki bunun 6×6 versiyonunu düşünsenize? Mercedes henüz öyle bir araç üretmedi. Fakat özel bir proje için T Fotiadis adlı Alman tuning firması Range Rover‘dan ultra lüks araç hazırlıyor. İşte detaylar…

Süper Lüks Range Rover 6×6

Projenin detaylarına geçmeden önce T Fotiadis markasından bahsedeyim. Kendileri yat tasarımı yapan köklü bir firma ve Rolls-Royce kadar lüks araç yapma hedefi ile rotasını kara aracına çevirdiler.

Fotiadis Range Rover 6×6 Pick-Up

Peki Neden?
T Fotiadis, yat firması ve bu ultra lüks deniz araçları ile kıyıya yanaştıkları zaman otel, havaalanı, evlere ya da diğer birimlere kullanıcılarını ulaştırmak için Rolls-Royce ya da Bentley dışında alternatif oluşturmak istemiş ve bu süper lüks Range Rover 6×6 projesini hazırlamış. Söz konusu SUV standart Range Rover’ın ön kısmını tamamen alarak yapılıyor. Fakat yaşam alanında çok lüks detaylar kullanılacak. Kaput altında ise 2.0 litre 4 silindirli hibrit, 4.4 litre V8 dizel ya da 5.0 litre süper şarj beslemeli bir başka V8 ünite müşteri tercihine sunulacak. Yani hangi motoru isterse bu enfes SUV’un kalbinde o yer alacak.

Fotiadis Range Rover 6×6 Pick-Up

Henüz dört tekeri pardon alt tekeri yere değmedi. Yani proje sonuçlandırılmadı. Fakat T Fotiadis, Eylül ayında Monaco’daki Yat fuarında bu aracının lansmanını yapacak. İşte o zaman daha fazla detaylı bilgi ile karşınızda olacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }