Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Mercedes’in safkan SUV modeli G Serisi, yepyeni bir modele daha kavuştu. Cabrio, SUV ve Premium başlıkları bir arada sunan bu aracın adı Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet. Görüp görebileceğimiz en sıra dışı seri üretim SUV modellerinden birisi olarak karşımıza çıkan bu araç, yine yıldızın farkını ortaya koydu. İşte detaylar…

Yeni Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet

Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet, yollarda görüp görebileceğimiz en iri ve en iddialı SUV modellerinden birisi olarak karşımıza çıktı. Çünkü bu araç aynı anda birden fazla önemli özellikleri bünyesinde barındırıyor. 99 adetle sınırlı üretimle banttan inen araç, Alman firmanın G serisinin son zamanlarda daha iri şekilde dönüşümünü temsil ediyor. Bunun yanı sıra Cabrio özelliği de taşıyor. En önemli noktası da Maybach imzası taşıyor. Evet, dıştan klasik G serisinin izlerini fazlasıyla taşıyor. En safkan arazi özelliklerine de sahip. Fakat bu araç aynı zamanda lüks SUV olarak hazırlanmış. Ayrıca kalbinde ise kocaman bir motor taşıyor. Yani her yönüyle mükemmellik için hazırlanmış bir araç. Hadi biraz daha detaylara inelim.

2018 Yeni Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet Teknik Özellikleri
Mercedes g650 maybach landaulet modeline boyutsal olarak baktığımızda araç 3428 mm aks aralığına, 5345 mm uzunluğa ve 2235 mm yüksekliğe sahip. Bu değerlere göre standart bir G serisinden 683 mm daha uzun ve 281 mm daha yüksek. Bu çok ama çok fazla yada şöyle diyeyim. G650 Maybach Landaulet, hiç olmadığı kadar iri bir araç!
Bu kadar iri cüsseyi canlı tutmak için 6.5 lt V12 motor kullanılmış. Çift turbo beslemeli bu canavar 630 ps 1000 nm tork güç üretiyor. Zaten bu kadar büyük cüsse için standart G serisi motorları kullanılamazdı. Arazi yetenekleri aynen korunan G650 Maybach Landaulet, 3 farklı kademeli diferansiyel kilidine sahip. Teknik kısımda son olarak 22 inçlik jantlardan bahsedeyim. Maybach serisindeki gibi parlak ve iri seçim yapılmış. Ayrıca 325/55 R22 ebatlı lastiklerinde yer aldığını belirteyim.

Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet

Cabrio SUV dünyasının en irisi
Yeni Mercedes-Benz G650 Maybach modelinin en öne çıkan özelliklerinden birisi arka yolcu kısmı üstünün açılması oluyor. Bu da aracın zevkine düşkün, maceraperest patronlar için üretildiğini gösteriyor. Aracın arka alanında yer alan düğmelerle kontrol edilebilen açılır tavan, g650 maybach landaulet modeline safari havası katsa da yaşam alanı tamamen “business class” olarak hazırlanmış. Daha önce yakından inceleme fırsatı bulduğum Mercedes S500 Maybach modelindeki gibi üst seviye işçilik ve malzeme kalitesi, G650 içinde aynen uygulanmış.
Masaj fonksiyonlu üst seviye konfora sahip koltuklar, Maybach serisinin en gözde detaylarından birisi olarak Mercedes-Benz G650 içinde sunulmuş. Öte yandan arkadaki yolcular için iki adet 10 inçlik yüksek çözünürlüğe sahip ekranlar konumlandırılmış. Araç içi led ambiyans aydınlatması, otomatik klima ve parfüm özelliği gibi üst seviye Mercedes donanımları da eksiksiz olarak bu araçta sunuluyor. Bu arada fotoğraflarda el freni dikkatinizi çekebilir. Mercedes’in bu seçimi alışılmışın dışında dursa da Mercedes G serisinde bu böyleydi. Yani 1980 model G serisine de baksanız klasik el freni karşınıza çıkacak. Kısaca bu konuda gelenekten ödün verilmemiş.

Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet İçi

Genel hatlarıyla mercedes g650 maybach landaulet modelini anlattım. 2017 cenevre otomobil fuarında tanıtılacak olan araç, bu yılın sonbaharında satışa sunulması planlanıyor. Bu arada satışlar 99 adetle sınırlı olduğunu bir kez daha hatırlatarak fotoğraflara geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.