Oto Kokpit

Subaru’nun Porsche’ye Atıfta Bulunduğu SUV’u: Tribeca (B9)

Otomobil dünyasında özgün tasarımlı araçlar kadar birbirine benzeyenler de dikkat çekebiliyor. Subaru Tribeca B9 versiyonu da bunlardan birisi olarak öne çıkıyor. Porsche dediğim zaman birçoğunuz hangi araca benzettiğimi anlamıştır. Evet, Cayenne. Özellikle MK1 Cayenne ile birbirine çok benziyorlar. Tabi bu atıf kısmı büyük oranla ön farlardan kaynaklanıyor. Editör köşesinde bu aracı sizler için kaleme aldım. Hadi detaylara geçelim ve aracın özelliklerine bakalım.


Subaru Tribeca B9 Çzellikleri

Subaru Tribeca B9, 2005 yılında kompakt SUV olarak lanse edildi. 7 koltuklu olarak üretilen bu araç Porsche Cayenne ile ön yapıda ciddi benzerlik taşıyan bu araç ilginçtir ki 2007 yılında makyajlı versiyona geçiş yaptı ve ön tasarımı tamamen değişti. 2014 yıllına kadar da makyajlı yüzü varlığını korudu ve 2013 yılı içerisinde Tribeca modelinin üretimi durduruldu.

Konumuz Tribeca B9 versiyonu olduğu için onunla devam edelim. Subaru Tribeca ile ortak yüzü Saab markası da kullandı ve aynı aracı Saab 9-6 olarak tanıttı. Fakat makyajlı yüzüyle üretildi.

Subaru Tribeca B9

Subaru Tribeca B9 özelliklerine bakalım.
4821 mm uzunluğa, 1877 mm genişliğe ve 1689 mm yüksekliğe sahip olan Tribeca, 1925 kg boş ağırlıkla yürüyen oldukça ağır SUV olma özelliği taşıyor. Kalbinde 3.0 litre 6 silindirli atmosferik benzinli motor bulunan araç 245 beygir 297 nm tork güç üretiyor. 5 ileri otomatik vitesli bu SUV, Cayenne kadar lüks olmasa da donanımlarıyla kullanıcısını mutlu edecek nitelikteydi. Deri koltukları, multimedya ekranı, elektrikli ayarlanabilir ısıtmalı koltukları, arka yolcular tavandan çıkan video oynatıcı, arkadan ayarlanabilen klima bölümü ve birçok özelliğiyle 4×4 araçtan beklenen konfor özelliklerine sahipti.

Subaru Tribeca B9 Kokpiti

Subaru Tribeca yüksek hacimli motoru ve benzinli olmasından dolayı Türkiye’de tutunamadı. Zaten ülkemize de sınırlı sayıda getirilmişti. Tribeca B9, tasarımında Porsche Cayenne’e atıfta bulunmasından ötürü SUV dünyasında farklı yeri olacak. Tabi Subaru fanları için zaten apayrı yeri var. Paylaşacaklarım bu kadar. Her zaman olduğu gibi son olarak foto galeri bizleri bekliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }