Oto Kokpit

Skoda’nın Dijital Asistanı Laura, SMARTBEST 2019 Ödülüne Layık Görüldü

Skoda’nın Dijital Asistanı Laura, SMARTBEST 2019 Ödülüne Layık Görüldü

Sürücülerin hayatını kolaylaştırmayı ve sürüş tecrübesini daha eğlenceli bir hale getirmeyi amaçlayan Skoda markasının dijital asistanı Laura oldukça gelişmiş özellikleri ile ön planda. Skoda markası tarafından üzerinde çok önemli çalışmalar yapılan bu asistan SMARTBEST 2019 ödülünü alarak daha ilk andan emeklerin karşılığını vermeyi başardı. Bilindiği üzere dijital asistanlarda en önemli etmen yapay zekâ. Yapay zekâ ne kadar gelişmiş olursa insanlar bundan o seviyede etkileniyor. Laura da yapay zekâ ile sürücü arasındaki ilişkiyi en iyi sağlayan asistan olarak dikkat çekiyor.

Skoda Laura 2019 SMARTBEST Ödülü

Ülkemiz için oldukça yeni olan bu teknoloji diğer ülkelerde de çok yaygın değil. Diğer kullanıcılar için de fuarlarda boy gösteren ancak araçların büyük bir kısmında uygulanmayan teknolojilerden bir tanesi. Ancak Skoda tarafından üretilen Laura bu durumu değiştirmiş gibi duruyor. Çok sayıda sipariş alan asistan, artık arabalardaki yerini almış durumda.

Dijital Asistan Laura Neler Yapabiliyor?

Araçlarına bu harika asistanı alan kişiler “Okey Laura!” dedikleri anda asistan aktif hale geliyor. Araç içerisinde değiştirilmesi istenen şeylerin büyük bir çoğunluğu Laura’dan talep edilebiliyor. Navigasyon kullanımında Laura’nın etkilerini rahatlıkla görmek mümkün. Sürücülere en yakın hastane, benzinlik ya da ATM’leri rahatlıkla gösterip yolu tarif edebiliyor. Bu taleplerde sürücülerin yalnızca konuşarak komutlar vermesi yeterli.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Çekçe olarak konuşabilecek Laura araçta istenilen şarkının açılmasını sağlayabilir. Benzer bir şekilde klimanın ısısını da siz istediğiniz an değiştirecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.