Oto Kokpit

Skoda Enyaq RS iV, Buz Üzerinde İki Dünya Rekoru Kırdı!

Skoda Enyaq RS iV, Buz Üzerinde İki Dünya Rekoru Kırdı!

Škoda, elektrikli performans modeli Enyaq RS iV SUV ile iki dünya rekoru kazandı. İsveç’teki donmuş Stortjärnen gölünde, otomobil yazarı Richard Meaden tarafından yapılan denemelerde, Enyaq RS iV SUV, “Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun Drift” ve “Bir Elektrikli Araç ile Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun Drift” rekorlarını kırdı. 188.496 metrelik dairesel bir çevreye sahip pistte, Enyaq RS iV SUV, 15 dakika ve 58 saniyede 38 drift turu tamamladı ve maksimum 48.69 km/s hıza çıktı. Guinness Dünya Rekorları tarafından onaylanan bu denemeler, beş gün boyunca sıfırın altındaki soğuk havada yapılan 18 saatlik drift sürecinde ulaşılan mükemmel performansı gösterdi.


Skoda Enyaq RS iV, Buz Üzerinde İki Dünya Rekoru Kırdı

Škoda, tam elektrikli performans modeli Enyaq RS iV SUV ile “Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun Drift” ve “Bir Elektrikli Araç ile Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun Drift” dünya rekorlarını kırarak iki dünya rekoru unvanını elde etti. İsveç’in Östersund yakınlarındaki donmuş Stortjärnen gölündeki 188.496 metrelik dairesel pistte gerçekleşen bu denemeler, otomobil yazarı Richard Meaden tarafından yapıldı ve Guinness Dünya Rekorları tarafından onaylandı.

Škoda, Enyaq RS iV SUV ile büyük bir başarıya imza attı ve Stortjärnen gölünde iki dünya rekoru kazandı. İlk rekor, Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun Drift oldu ve otomobil yazarı Richard Meaden tarafından 15 dakikanın üzerinde kontrollü kaymalarla kırıldı. İkinci rekor ise Elektrikli Araçlar içinde Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun Drift oldu ve beş gün boyunca sıfırın altındaki sıcaklıklarda toplam 18 saatlik driftle elde edildi. Guinness Dünya Rekorları tarafından onaylanan bu denemeler, uluslararası drift jürisi David Kalas gözetiminde yapıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]