Sürücü Kursları Rehberi

Şikayetvar’da En Çok Şikayet Alan 5 Otomotiv Markası

“Şikayetvar” üzerinde en çok memnun kalınan markalardan sonra birde en çok şikayet alan otomobil markalarını listeledik. Bu sefer memnuniyet sırasını tamamen alınan şikayetlere göre belirledik ve teşekkürlerle birlikte memnuniyet yüzdelerini listelemeden kaldırdık. Hadi detaylıca bakalım.


En Çok Şikayet Alan 5 Otomotiv Markası

En Çok Şikayet Alan 5 Otomotiv Markası
1-Renault: sikayetvar.com üzerinde otomotiv kategorisinde 1757 şikayet ile en çok şikayet alan marka yine bir Fransız oluyor. Fakat bu kadar çok şikayete karşın 505 teşekkür almış ve memnuniyet yüzdesi ise 51.

2-Volkswagen: Listenin ikinci sırasında bir Alman var. Volkswagen 1218 şikayet almış. Buna karşın 137 teşekkür ve %30 memnuniyet yüzdesi var.

3-Fiat: Türkiye’de en çok satan markalardan birisi olan Fiat, 1085 şikayet üçüncü sırada. Fiat ailesi buradaki kullanıcı şikayetlerine pek dikkate almıyor ki 40 teşekkür ve % 14 memnuniyet yüzdesi ile can sıkan markalardan biri olduğunu gösteriyor.

4-Ford: Otomotiv dünyasının devleri arasında yer alan Ford, 916 şikayetle listeye girdi. Ford’da Fiat’tan pek farksız değil. 45 teşekkür ve % 17 memnuniyetle buradaki şikayetleri kullanıcıların beklediği şekilde çözmediği görülüyor.

5-Nissan: Vee ilginç şekilde Nissan burada da karşımıza çıkıyor. Kendisi en memnun kalınan araçlardan birisiydi ama 716 şikayet almış. Fakat 463 teşekkür ve % 73 memnuniyet oranıyla bu negatifliği üzerinden atmayı başarıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git