Oto Kokpit

Sıfır Duster Parasına Alınabilecek 10 Spor Otomobil

Sıfır Duster Parasına Alınabilecek 10 Spor Otomobil

Otomobil fiyatları aldı başını gitti. Son güncellemelerle SUV dünyasının en uygun fiyatlı modeli olan Duster bile 200 bin TL’yi gördü. Yani uygun diye satılan markaların araçları da ev fiyatlarıyla yarışır oldu. Böylesine bir ortamda insanlar ikinci el araçlara yönelip farklı alternatifler aramaya başladı. Oto kokpit olarak bir alternatifte biz oluşturduk. Üstelik bu listede çok eski araçlar olmayacak. Hadi yazının devamına geçelim.

Sıfır Duster Parasına Alınabilecek Spor Otomobiller

1- Audi TT
Audi TT
2012 modele kadar Quattro sisteme sahip 200 beygir üzerinde güç üreten Audi TT’ye alabilirsiniz.

2- Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider
2017 model kadar roadster yapısıyla kendisine hayran bırakacak 1.4 lt turbo motoruyla 140 ps’lik “124 Spider” alabilirsiniz.

3- Ford Mustang
2005 Ford Mustang GT
2005 modele kadar 4.6 litrelik Mustang GT alabilir ve aracın ismiyle bile spor ruhu hissedebilirsiniz. Tabi yakıt konusunda elinizin oldukça açık olması gerekir.

4- Hyundai Genesis Coupe
Hyundai Genesis Coupe
İki litrelik turbo benzinli motoruyla 200 beygirden fazla güç üreten Genesis Coupe’yi 2011 modele kadar sahip olabilirsiniz.

5- Infiniti G37
Infiniti G37 Coupe
Japonların enfes araçlarından birisi olan Infiniti G37, 3.7 litrelik motoruyla 320 ps güç üretebiliyor. Bu aracı da 2010 modele kadar alabilirsiniz.

6- Mazda RX-8
Mazda RX-8
Arkadan itişli arabalar arasında en keyifli seçeneklerden birisi olan RX-8, 1.3 litre turbo motoruyla 231 ps güç sunabiliyor. Duster yerine böyle bir araç çok daha mantıklı olabilir.

7- Mercedes SLK
Mercedes SLK
Mercedes’in AMG modellerini bu paralara almak zor olsa da 2007 modele kadar SLK’yı bulabilirsiniz.

8- Peugeot RCZ
Peugeot RCZ
Fransızların en tarz araçlarından birisi olan ve manuel şanzımanlı seçeneğiyle 200 ps güç üreten RCZ, 2015 modele kadar alınabilir.

9- Porsche Boxster
Porsche Boxster
Spor otomobil dünyasında Porsche’ye yer vermezsek olmazdı. Fakat iyi bir Porsche için iyi para ödemek gerekir. Şuan Duster’ın 200 bin TL’den satıldığını ele alacak olursak bu paralara 2004 modele kadar Porsche Boxster alınabilir. Yine de siz böyle riskli araca girmeyin.

10- Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Vee kapanışı tabi ki Scirocco ile yapıyoruz. 2017 modele kadar oldukça temiz ve sıkı bir Scirocco’ya sahip olmamanız için bir sorun yoktur.

Not: Amacımız Dacia Duster gibi sınıfının en çok satan aracını kötülemek değil mevcut sıfır araç fiyatlarının ne kadar yüksek seviyeye ulaştığını bir kez daha vurgulamaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]