Oto Kokpit

Otomobiller de Sunulan En Sıra Dışı 8 Donanım

Otomobiller de Sunulan En Sıra Dışı 8 Donanım

Otomobili daha yaşanabilir ya da daha aktif kullanılabilir yapan kısım donanımlarıdır. Sürücünün ve yolcuların konforunu artıran, güvenliğini sağlayan donanımları belli başlıdır. Şuan en üst noktada masaj fonksiyonlu ısıtmalı ve soğutmalı koltuklar, elektrikli açılabilir cam tavan, araç içi parfüm, otomatik park sistemi, gece görüş asistanı, otomatik uzun far asistanı, araç içi internet ve multimedya sistemi gibi özellikler bulunuyor. Fakat bazı otomobillerde bundan çok daha fazlası ve çok daha sıra dışı opsiyonları kullanıcıya sunulabiliyor. Keyifle okuyacağınız liste hazırladık. Gelin birlikte bakalım.

1- Fiat 500L Espresso Makinesi

Fiat 500’nin 12 volt girişine bağlanarak çalıştırılan Espresso makinesini daha sonra da temin edebilirsiniz. Fakat bunun fabrika çıkışı olarak araçta bulunması bir hayli ilgi çekici duruyor.

2- Audi Q3 Kamp Çadırı
Audi Q3 Kamp Çadırı
Kafayı dağıtmak için aracınızı alıp bir yerlere gitmek için Audi Q3 aracınızla doğaya açılıyorsunuz. Kamp kurmak istiyorsanız çadırı dert etmeyin. Opsiyon listesinde Audi onu da sunuyormuş.

3- Nissan Cube: Shag Dash Topper
Nissan Cube: Shag Dash Topper
Otomobilde ne işe yaradığı bilinmeyen donanım olur mu? Nissan yapmış. Halıdan kesilmiş bu püsküllü şey Nissan Cube modelinde yer alıyor ve neye yaradığı bilinmiyor. Fakat kullanıcılar onu üzerine bazı küçük eşyalarını koymak için kullanıyorlar.

4- Honda Odyssey HondaVac
Honda Odyssey HondaVac
Araç içi temizlik önemlidir. Yere dökülen küçük ve sinir bozucu şeyleri temizlemek için süpürge gerekir. Honda Odyssey modelinde sunulan HondaVac adlı yerleşik süpürge ile işinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

5- Porsche Deri Kaplama Hava Menfezleri
Porsche Deri Kaplama Hava Menfezleri
Bir otomobil ne kadar lüks olabilir? Ya da deri işçiliği en fazla nerelerde kullanılabilir? Porsche bunu araç içindeki hava menfezlerine kadar genişletebiliyor.

6- Nissan Leaf Solar Panelli Spoiler
Nissan Leaf Solar Panelli Spoiler
Japonlar sıra dışı şeyleri yapmayı sever. Nissan Leaf modelindeki solar panelli spoiler de bunun en güzel örneği oluyor. Bu küçük panel elektrikli üniteyi şarj edecek kadar elektrik üretmese de radyo, ışıklandırma ve diğer küçük elektrikli alanların çalışması için ek depolama sağlıyor.

7- Mercedes-Benz Isıtmalı Kol Dayama
Mercedes-Benz Isıtmalı Kol Dayama
Otomobilin lüks olduğunu gösteren detaylardan birisi ısıtmalı koltuklardır. Bir üstü dört koltukta sunulmasıdır. Seviye atladığınız zaman ise soğutmalı koltuklara geçilir. Fakat Mercedes daha ötesini düşünüp o geniş kol dayama kısmını da ısıtmalı sunabiliyor.

8- Range Rover Autobiography Tailgate Event Seating
Range Rover Autobiography Tailgate Event Seating

Hiç şüphesiz SUV dünyasının en lüks otomobillerinden birisi Range Rover olmuştur. Autobiography paketiyle son noktasına gelen araçta “Tailgate Event Seating” adlı donanım sunuluyor. Bu özellik sayesinde aracınızla bir deniz ya da göl kenarına gidip, içeceğinizi alıp aracın arkasında manzarayı seyredebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. efe soysal dedi ki:

  çok güzel donanımlar var birkaçı düşünülebilir

 2. Mehmet Yılmazer dedi ki:

  önceden bilseydim bu apartları durmadan alırdım

 3. yunus kent dedi ki:

  kamp çadırı ve espresso makinesi en iyileri bence

 4. Arslan Sağ dedi ki:

  Çok ilginç aparatlar varmış ilk defa gördüm

 5. Ozan Baruk dedi ki:

  Bunları daha önceden görmedim ben

 6. Hilmi Cem Sultan dedi ki:

  Bunun gibi içeriklerin devamı gelsin çok eğlenceli oluyor