Oto Kokpit

Müjde! Audi, Formula 1’e Giriyor

Müjde! Audi, Formula 1’e Giriyor

Alman devi Audi, Formula 1 dünyasına giriş yapıyor. Motor sporlarına yaptığı yatırımları genişleten Audi, yeryüzünün en büyük motor spor organizasyonu olan Formula 1 de 2026 yılından itibaren yarışlara dahil olacak.

Audi, Formula 1'e Ne Zaman?

Audi, Formula 1’e Ne Zaman Girecek?

Audi, Formula 1’e 2026 yılından itibaren dahil olacak. Bu büyük proje, Audi Sport’un Almanya Neuburg’da yer alan tesislerinde geliştiriliyor. Söz konusu proje hayata geçtiği zaman uzun süreden sonra Almanya’da ilk kez Formula 1 yarışlarında mücadele edecek bir motor üretilmiş olacak.

Audi, Formula 1

Audi, Formula 1’de Hangi Takımla Yarışacak?

Audi, 2026 Formula 1 yarışlarına hangi takımla gireceği 2022 yılının sonuna doğru açıklanacak. Audi, Formula 1 Belçika Grand Prix’sinde düzenlediği basın toplantısıyla merakla beklenen haberini duyurdu. Toplantıya, AUDI AG Yönetim Kurulu Başkanı Markus Duesmann ve Teknik Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oliver Hoffmann’ın yanısıra, Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali ve Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Muhammed ben Sulayem de katıldı.

Audi, Formula 1'e Ne Zaman Girecek?

Güç ünitesi Neuburg tesislerinde geliştirilecek
Audi’nin Formula 1 için kullanacağı güç ünitesi, Audi Sport’un Neuburg an der Donau’daki Competence Center Motorsport’unda geliştirilecek. Formula 1’de kullanılacak güç aktarma organlarının geliştirilmesi ve üretimini motor sporlarındaki uzmanlıklarının üzerine inşa edeceklerini söyleyen Audi Sport Genel Müdürü Julius Seebach, “Motor sporları merkezimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Ayrıca son derece uzmanlaşmış profesyonelleri de istihdam edeceğiz” dedi.

Audi, Formula 1'de Hangi Takımla Yarışacak?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Audi, 2026 Formula 1 Grand Prix'inde yer alacak.

Audi, 2026 Formula 1 yarışlarına hangi takımla gireceği 2022 yılının sonuna doğru açıklanacak.