Oto Kokpit

Motul, Araç Bakımındaki Önemli Noktaları Açıkladı

Motul, Araç Bakımındaki Önemli Noktaları Açıkladı

Aracınızda oluşabilecek ve büyük masraflara yol açacak arızaları daha oluşmadan engellemek için kış bakımı yapmanın tam zamanı. İhtiyaca özel çözümler sunan servisleri sayesinde Motul, zorlu kış şartlarıyla mücadele öncesi tüm marka ve model araç bakımlarınız için sizleri bekliyor.

Model, marka, segment ve yakıt türü fark etmeden tüm araçların kış için bakım ihtiyacı duymaktadır. Yeni nesil elektrikli ve hibrit araçlar da bu bakım periyotlarından geçmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Kışlık araç bakımı, aracı aşırı soğuklardan korumaya ve motor ömrünü uzatmaya fayda sağlar. Aracın ani arızalanmasının önüne geçilir ve beraberinde sizlerin ekstra masraflardan korunmasını hedefler. Sürüş esnasında yaşanacak araç arızası sonrası tehlikelere maruz kalmamanız açısından da oldukça önemli faydaları bulunurken, hayatınızı büyük tehlikelerden korumuş olursunuz.

Araç Bakımındaki Önemli Noktalar

Araçlara kışlık bakım yapılmasındaki amaç; araçtaki motorun çetin geçebilecek kışa hazırlığının sağlanması ve soğuklardan korumaktır. Koruma için antifiriz, sıklıkla kullanılır. Motul’ün antifriz serisi olan Auto Cool ürünleri tüm araç markaları ve modelleri için özel olarak tasarlanmıştır. Motul Mocool radyatörü ısı transferine katkı sağlayarak araç performansını arttırır ve enerji sarfiyatını önler. Güvenli sürüş için sadece bu önlemler yeterli olmayabilir. Bu sebeple diğer geri kalan önemli unsurlardan biri de motorun sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi açısından yağ ve sıvı kontrollerinin sağlanmasıdır. Kış lastiği temini, antifrizli cam suyu eklenmesi ve akü seviyesi ölçümü de diğer unsurlar olarak sayılabilir. Bakımı yapılması gereken bu unsurlar, araç için en temel kışlık bakım gereksinimlerindendir. Aracın periyodik bakımı yaklaşmış ise daha detaylı kontrollere ihtiyaç duyularak araç bakımı tam teşekküllü yapılabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }