Oto Kokpit

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri ne zaman ve nereden yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri ne zaman ve nereden yapılır?

Yılda iki defa ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ilk taksit ödeme dönemi başladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme dönemi 1-31 Ocak olarak duyuruldu. Araç sahiplerinin bu dönem içerisinde Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ilk taksitini ödemeleri gerekmektedir. 31 Ocak’tan sonra yapılacak olan ödemelerde MTV tutarına ek olarak gecikme faizi de devreye giriyor. Bu nedenle 31 Ocak tarihine kadar araç sahiplerinin ödemelerini Gelir İdaresi Başkanlığı’nca belirlenmiş olan ödeme kanalları aracılığıyla yapmaları bekleniyor.

Garanti MTV Ödeme

MTV ödemeleri kayıtlı olunan vergi dairelerinden ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Son ödeme günü 31 Ocak 2018 olan Motorlu taşıtlar vergisi için vergi dairelerinde uzun kuyruklar beklemek yerine, kredi kartınızla internet üzerinden MTV ödemenizi rahatlıkla yapabilirsiniz. MTV ödemenizi tek seferde yapamayacaksanız taksitlendirme seçenekleri ve zorunlu kış lastiği uygulaması sebebiyle lastik değiştirme ihtiyacınız varsa sunulan indirimler, birçok ödeme yapacak araç sahibini memnun edecek gibi görünüyor.

MTV ödemesi yapmanın kolay ve hızlı bir yolu da Garanti Bankası internet sitesi.  Garanti Bankası kredi kartlarıyla taksitli ödeme fırsatıyla MTV ödemesi yapmak mümkün.

Garanti Bankası web sitesi üzerinden yapılan ödemelerde taksit fırsatının yanı sıra lastik.com.tr alışverişlerinde geçerli 100 TL indirim kampanyası bulunuyor. Kampanya şartları ve detaylı bilgi Garanti Bankası internet sitesinden alınabilir.

Her yıl Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) beyan ettiği motor hacmi ve araç yaşlarına göre MTV ödeme tutarları belirlenmektedir. MTV ödeme tutarlarıyla ilgili detaylı bilgiye Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi ve uygulamasından ulaşılabilir.  Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borcunu sorgulamak için “MTVSOR PLAKA NO” yazıp 3340’a gönderilerek de bilgi alınabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }