Oto Kokpit

Mercedes SL ile Cadillac Birleşimi Araç Düşünün: Benzillac

Alman araçlarıyla Amerikan araçları geçmiş yüzyılda farklı tasarımlara ve kimliklere sahipti. Amerikalılar bolca kromu seven arabalar üretirken Almanların estetik kaygısı yüksek otomobilleri vardı. Peki bu iki dünyasının birleşimi nasıl olurdu? Mercedes SL ile Cadillac Eldorado‘nun birleşimi ile ortaya çıkan Benzillac sorumuzun cevabı oluyor. Buraya kadar kafalar biraz karışmış olabilir. Hadi yazının devamına geçelim.


Benzillac

Çılgın ve amatör araba projelerine denk geldikçe sizlere aktarmaya devam ediyorum. Bu sefer ki proje biraz katliam gibi olmuş. Şöyle ki R129 kodlu 1994 model Mercedes-Benz SL 320 ile 1960 model Cadillac Eldorado birleştirilmiş. Adı da Benzillac olmuş!

Benzillac ismi Serçedes gibi atıfta bulunma değil. Adamlar SL 320’nin arkasını kesmiş ve Cadillac Eldorado’nın arka kısmı ile birleştirmişler. Tabi dışta ve içte krom detayları da eklemeyi ihmal etmemişler.

Benzillac Fiyatı

Amerika’da ikinci el araç satışı yapan bir sitede 7400 dolardan satışa sunulan Benzillac adlı aracın görünüşü açıkçası sinir bozucu duruyor. Hem Mercedes’e hemde Cadillac firmasına ihanet edilmiş hissi uyandırdı. Sanki Yunan mitolojisindeki Sentorlara benziyor. Araç hakkında fazla söze gerek yok. Foto galeriye geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]