Oto Kokpit

Mercedes-Maybach GLS Üretilseydi Nasıl Olurdu?

Render çalışmalarını yani bilgisayar ortamındaki çizimleri sizlerle paylaşmayı seviyorum. Kullanıcıların akıllarındaki hayali araçlar, görselleştirilip olumlu ya da olumsuz fikirler alınabiliyor. İşte bunlardan birisiyle daha karşıyayız: Mercedes-Maybach GLS.

Mercedes-Maybach GLS

Mercedes premium dünyasının son noktası olan Maybach ve SUV modelleri arasında en lüks seviyesi olan GLS bir araya gelseydi nasıl olurdu? Merak edenler için render çalışması yapılmış. Aksyonov Nikita elinden çıkan tasarımda Mercedes-Maybach GLS oluşturulmuş. Aslında S serisinin farkları ve stopları alıp üzerinde çalışılmış. Acemice detaylar var. Fakat böylesine bir SUV oluşturulsaydı, ilk olarak şu meşhur jantları istemezdim. Ayrıca arka difüzör hiçte güzel durmuyor. Ön ızgara krom olmalı. Yıldız ise kaputta parlayarak farkını gösterecek. Daha şık ön tampon ve iç mekan açılışı Maybach S650’den geri kalmayan designo koltuklarla bezenecek. Aslında opsiyon listesinde bu koltuk seçeneği var ama yapısı ve arka alandaki yapılanması çok şık olmalı. Hatta şu 3. sıra koltuğunu kaldırıp daha geniş ve konforlu arka alan oluşturulabilir. Buna birçok daha şey eklenebilir.

Mercedes-Maybach GLS gibi araç gerekli mi diye soracak olanlara “Evet” derim. Çünkü işin içine Bentley ve Rolls-Royce gibi firmalar girdi. E BMW ise X7 ile adım adım geliyor. Yani SUV sınıfı her geçen gün ciddiyet kazanıyor. Alt ve uç sınırlar gittikçe genişletiliyor. Mercedes ise bu konuda ne yapacağını çok iyi bilen firma. Bakalım GLS için böyle bir adım gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.