Oto Kokpit

Lamborghini ve Ford Melezi: Tractorri Custom Coupe

Standartları aşan ve kaliteli duruşa sahip araçlar daima zorlu süreçlerden geçmiştir. Bugün sizlere onlardan birini tanıtacağım. Aracımız Ford Tractorri Custom Coupe. İlk bakışta ön kısım Mustang’ten bizi yakalayıp kendine çekiyor. Fakat arkası alışılmışın dışında ve Gallardo’nun stopları öne çıkıyor. Ciddi emek ürünü olan bu araç Lamborghini ve Ford’un melezi olarak hazırlanmış ve açıklamalara göre 700 bin dolardan fazla para harcanmış. Hadi detaylara geçelim.


Lamborghini Ford Tractorri Custom Coupe

Tractorri İsmi Nereden Geliyor?
İlk olarak Tractorri adını açıklayalım. Aslında Lamborghini firmasını tanıyanlar sebebini anlamıştır. Lamborghini, otomotiv dünyasına girmeden önce Traktör üreticisiydi. Aracı hazırlarken İtalyan üreticiye buradan atıfta bulunup geçmişe bir nevi minnet duygusu yansıtılmış. Tractorri Custom Coupe adını da böylece kullanmışlar.

Ford Tractorri Custom Coupe

Ford Tractorri Custom Coupe Özellikleri
2009 model olarak barrett-jackson.com da sergilenen bu araç dışta 2007 model Ford Mustang‘in yüzünü yansıtan ama alt yapısında Lamborghini Gallardo‘yu barındıran sıra dışı otomobil olması sağlanmış. Bunu harika şekilde başarmışlar.

Ford Tractorri Custom Coupe Kokpiti

Dışta ön kısım gayet etkileyici duruyor. Fakat arka tarafa pek ısınamadım. Yanlarda ise hava kanalları başarılı görünüyor. Yaşam alanı ise Gallardo’nun direkt aktarılması ile sağlanmış. İlginizi çekecek bir bilgi daha vereyim. Ford Tractorri Custom Coupe, sadece ama sadece 1349 mil de yani 2170 kilometrede.

Tractorri Custom Coupe Fiyatı

5.0 litre V10 motoru da tıpkı Gallardo modelinde olduğu gibi arka kısma entegre edilen araçta şanzıman olarak 6 ileri otomatik vites kutusu korunmuş.

2019 yılında açık artırmaya çıkacak Tractorri Custom Coupe için fiyat bilgisi paylaşılmadı. Bakalım açık artırma da kaça satılacak. Sizce bu aracın açık artırması kaç bin dolar ile sonuçlanır?

Yorumlar
  1. Melih dedi ki:

    Çok saçma olmuş

] }