Oto Kokpit

Kia EV6, 2022 Yılın Otomobili Seçildi

Kia EV6, 2022 Yılın Otomobili Seçildi

1977 senesinden bu yana dünyanın severek takip ettiği otomotiv programı TopGear, İngiltere’de düzenlediği ödül töreniyle yılın en iyi marka ve modellerine ödüller verdi.

‘Topgear.com Ödülleri’ adıyla düzenlenmekte olan etkinlikte Kia, ‘Yılın Otomobil Üreticisi’ seçildi. 2022 yılında beşinci nesil Sportage, EV 6 GT, Niro gibi çeşitli modelleriyle otomobil tutkunlarını heyecanlandıran Kia, 2023 yılının son çeyreğinde ülkemize de gelmesi beklenen EV 9 modeliyle elektrikli araçlardaki yükselişini güçlendirmeye devam edecek gibi duruyor.

Kia EV6, 2022 Yılın Otomobili Seçildi

2021 yılında ‘Topgear.com Ödülleri’nde EV 6 modeline sunulan “Yılın Crossover Aracı” ödülünün sahibi olan Kia, bu yıl aynı etkinlikten “Yılın Otomobil Üreticisi” ödülünü alarak döndü. Kia bu ödüle uzanırken yeni modelleri ile hem teknolojik hem de tasarım anlamında geleceğe bugünden yön vererek hazır olduğunu göstermiş oldu.
Bu yıl ocak ayında Kia EV 6 ile Avrupa’da yılın otomobili ödülünün sahibi olan marka daha öncesinde RedDot, If Tasarım ödülleri, J.D. Power gibi pek çok etkinlik tarafından çeşitli modelleriyle ödülü almaya layık görülmüştü. Topgear.com ‘Yılın Otomobil Üreticisi’ ödülünün sahibi marka, global olarak oldukça önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. 2020 yılının başında açıklanmış olan Plan S stratejisi kapsamında 2027 yılına kadar 14 elektrikli model geliştirecek olan Kia’nın EV 6 ve elektrikli Niro modelleri bu strateji özelinde geliştirilmekte olanilk ve iki modeli oldu.
EV 9 Model, 2023’te Türkiye sahnesinde olacak
2022 yılında ülkemize gelen EV 6 ve elektrikli Niro’dan sonra EV 9 da Avrupa ile eş zamanlı olarak gelecek yıl ülkemizde konuk olacak. Elektriklendirme vizyonu kapsamında yeni üretilen modellerle geleceğe hazırlanan Kia, global açıdan satışlarının 2026’da yüzde 21’ini, 2030’daki satışlarının ise daha yüksek sayılara erişeceğini yani yüzde 30’unu elektrikli araçlardan elde edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]