Oto Kokpit

Karşınızda Dünyanın En Hızlı Volkswagen Arteon’u

Hızlı araçlar sevenler için dünyanın en hızlı Arteon’u ile karşınızdayım. Volkswagen Avustralya tarafından hazırlanan ve ART3on adıyla lanse edilen bu fastback, 4 saniyenin altında 0-100 hızlanmasını tamamlayacak kadar hızlanmış. Hadi detaylara geçelim.


Dünyanın En Hızlı Volkswagen Arteon'u

En hızlı Volkswagen Arteon olarak lanse edilen bu aracın kaputu altında 2.0 litrelik 280 ps 350 nm tork güç üreten turbo benzinli motorunun güçlendirilmesi ile hızlanması sağlanmış. Stage 3 seviyesine çıkarılan araç 489 PS 483 beygir 600 nm tork güç üretir hale getirilmiş. 7 ileri DSG şanzımanı ve dört tekerden çekiş sisteminin de katkısı ile Arteon performans canavarına dönüşmüş. Öyle ki aracın 0-100 km/s hızlanması 3.9 saniyeye düşmüş.

En Hızlı Volkswagen Arteon

Peki bu hale getirmek için neler yapılmış?
Arteon’un Stage 3 seviyesine getirilmesi için turbo değiştirilmiş, R600 airbox, yeni yakıt sistemi intercooler güncellemesi gibi ekler yapılmış. Yetmemiş Milltek spor egzoz sistemi ile aracın daha rahat gaz çıkışı yapması sağlanmış. Ayrıca DSG için hard yazılım yapılmış.Oldukça hızlı hale gelen Arteon’u dizginlemek için ise APR’nin büyük fren sistemleri takılmış. Yol dengesini iyileştirmek için ise Bilstein Clubsport süspansiyon sistemi kullanılmış. Ayrıca tekerlerde Pirelli P-Zero Trofeo ile güncellenmiş.

En Hızlı Arteon

Yapılan tüm bu uygulamalar sonucunda ortaya en hızlı Volkswagen Arteon çıkmış. Bu arada unutmadan aracın giydirmesinden de bahsedeyim. ART3on ismindeki ART yani Türkçe anlamı ile “Sanat” kısmını yansıtmak için sıra dışı bir araç giydirmesi yapılmış. Arteon’a oldukça da yakışmış. Aktaracaklarım bu kadar. Sırada medya içerikleri var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }