Sürücü Kursları Rehberi

Jaguar I-Pace’e Üç Ödül Birden

Elektrikli SUV dünyasının en popüler modellerinden birisi olan Jaguar I-Pace ödüle doymuyor. Yılın otomobili ödülüne geçen ay layık görülen bu elektrikli SUV şimdi de En İyi Yeni Motor, En İyi Elektrik Motoru ve 350 – 450 Beygir Arası Güç Üreten En İyi Motor kategorilerinde Yılın Motoru Ödülünü de kazanmış oldu. Böylece uluslararası alanda kazandığı toplam ödül sayısı 66’ya çıktı.


Jaguar I-Pace Yılın Motoru Ödülü

Stuttgart, Engine Expo + The PowerTrain Technology Fuarı düzenlendi. Burada 31 farklı ülkeden 70 prestijli otomobil gazetecinin oluşturduğu jüri ile farklı kategoride ve güçteki motorlar performans, sürüş özellikleri, enerji verimliliği, iyileştirme gibi çok yönlü alanda değerlendirildi.

Gerek sportif tasarımı gerekse verimli ve güçlü elektrikli motorlarıyla öne çıkan Jaguar I-Pace Yılın Motoru Ödülüne layık görüldü. Böylece 1 yıllık kısa süre içerisinde I-Pace; Dünya’da Yılın Otomobili, Dünya’da Yılın Tasarımı, Dünya’da Yılın En Çevreci Otomobili, Avrupa’da Yılın Otomobili ödüllerinin yanı sıra Almanya, Norveç ve İngiltere’de de Yılın Otomobili olmaya hak kazanarak toplamda 66 ödülün sahibi oldu.

Jaguar I-Pace, tamamen elektrikli SUV olup 90 kwh bataryası ile 400 beygir 696 nm tork güç üretip 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede gerçekleştiriyor ve 470 kilometrelik sürüş menzili sunuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git