İzlenilesi Araba Konulu 10 Film (2019)


Hafta sonu ya da müsait zamanlarda sinemaya gitmek yerine evde film izlemek isteyenler için 10 farklı “araba konulu film” tavsiyelerini sizler için bir araya topladım. Buyurun yazının devamına geçelim.


1- Rush (Zafere Hücum)
Rush (Zafere Hücum) Filmi
IMDB: 8.1
Aksiyon türünde olan ve 2013 yılında çıkan bu film, 1970’li yıllarda Formula 1’de yarışan James Hunt ve Niki Lauda arasındaki mücadeleyi konu oluyor. Harika bir film. Mutlaka izlemelisiniz.

2- The Transporter (Taşıyıcı) 1 – 2 – 3 Serileri
Taşıyıcı Filmi
Jason Statham’ın baş rolünde olduğu ve Aksiyon türünde çekilen Taşıyıcı filmi 2002 yılında gösterime girdiği zaman IMDB’den 7.1 puan almıştı. Büyük ses getiren film, 2005 yılında Nefes Nefese adlı ikinci filmi ile devam etti. IMDB’de 6.2’ye düşen Taşıyıcı, 2015 yılında “Taşıyıcı Son Hız” adıyla üçüncüsüne kavuştu ve Bu sefer IMDB’de 4.9’a kadar puanı düştü. Fakat filmdeki aksiyon ve Audi A8 W12 eksik olmadı. Bu film serisinde F segmenti araçlara doyacaksınız.

3- Born To Race (Yarışçı Doğanlar)
Born To Race (Yarışçı Doğanlar) Filmi
IMDB 5.8
Aksiyon türünde 2011 yılında gösterime giren Born To Race, genç yarışçı Danny’nin bir sokak yarışındaki kaza sonrası takımından kovulması ve babasının yanına gönderilmesiyle okul yarışında devam eden yarış serüvenini anlatıyor. Subaru’nun boxer motorunu sevenler bu filmi kaçırmamalı.

4- Hızlı ve Öfkeli Film Serisi
Hızlı ve Öfkeli Filmi
Bu film serisini izlememiş olan yoktur. 2001 yılında başlayan serüven 2017 yılındaki sekizinci nesliyle günümüze kadar geldi. Her bir seri Aksiyon türünde izlenecek harika filmler olduğunu özellikle belirtiyorum.

5- Gone in Sixty Seconds (60 Saniye)
Gone in Sixty Seconds (60 Saniye) Filmi
IMDB: 6.2
Polisiye filmleri sever misiniz? Cevabınız evet ise Nicolas Cage ve Angelina Jolie’nin yer aldığı 60 Saniye filmi tam size göre olduğunu söyleyebilirim.

6- Need for Speed (Hız Tutkusu)
Need for Speed (Hız Tutkusu) Filmi
IMDB: 7.2
Süper spor otomobilleri görünce aklı gidenler için Hız Tutkusu filmi mutlaka izlenmeli. Aksiyon türünde çekilmiş olan film de hıza ve motor sesine doyacaksınız.

7- Taksi Film Serisi
Taksi Filmi
Hem aksiyon hem komedi hemde otomobilleri bir arada barındıran ve genellikle Fransa’da yaşanan maceraları konu alan Taksi filmini birçoğunuz izlemişsinizdir. Peugeot fanlarının vazgeçilmezi olan ve nedensiz şekilde 406 ve 407 modellerine hayranlık uyandıran Taksi filmi, Nisan 2018’de beşincisi ile karşımıza çıkmıştı. Fakat son film pek izlenilesi değil. Diğerlerini izlemenizi tavsiye ederim.

8- A Faster Horse
A Faster Horse Filmi
IMDB: 6.8
Dünya genelinde kült araçlar arasında en özellerinden birisi hiç şüphesiz Ford Mustang’tir. Belgesel türündeki A Faster Horse, 2015 yılında gösterime girmişti. Mustang modelinin 50 yıllık tarihini temel alan bu filmi sakin kafa ile izlemelisiniz.

9- Death Race (Ölüm Yarışı)
Death Race (Ölüm Yarışı) Filmi
IMDB: 6.4
Ölüm Yarışı filmi ilk serisiyle 2008 yılında gösterime girmişti. Adının hakkını veren bu filmde aksiyonun dolu sahneler var. Filmin ikinci ve üçüncü serileri de mutlaka izlemelisiniz.

10- Super Hybrid (Süper Melez)
Super Hybrid (Süper Melez) Filmi
IMDB: 3.8
Otomobil ve korku kelimeleri kolay kolay bir araya gelmez. 2010 yılında gösterime giren Super Hybrid filminde korku dolu anlara hazır olun. Fakat film kalitesi olarak büyük beklentiniz olmasın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

1 × 3 =

Sayfa başına git