Oto Kokpit

HRE, 3D Baskıyla Jant Üretti

HRE, 3D Baskıyla Jant Üretti

Dünyanın en ünlü jant üreticilerinden birisi olan HRE, 3 boyutlu baskı teknolojisi ile üretime başladı. İlk modelini de süper spor araçlardan birisi olan Ford GT de kullandı. İşte detaylar…


HRE 3D Baskılı Jant

Süper spor otomobillerin tekerlerine birbirinden eşsiz jant modeli sunan HRE, üretim felsefesini güncelleyerek 3D baskı yöntemine geçiyor. Çok iddialı hatlara sahip olan bu jant otomotiv sektörü için büyük farklılıklar katacak.

3 Boyutlu Jant

Otomotiv endüstrisinin geldiği güncel teknoloji ile artık jantlar 3d baskı makineleriyle üretilebilecek. HRE’de bu konuda hızlı davrandı ve ilk prototipini ortaya çıkardı.

HRE Jant 3 Boyutlu

Ford GT üzerinde kullanılan ve 5 ayrı parçadan oluşup tek noktada birleşen bu jant oldukça ilgi çekici duruyor. HRE3D+ olarak lanse edilen bu jant, Ford GT’de önde 20 inç arkada ise 21 inç boyutunda üretilmiş. Öndeki jantlar 7.2 kilo, arkadaki jantlar ise 8.6 kg ağırlığında olup titanyum malzemeden üretilmiş. Jantlar için şuan fiyatlandırma yapılmadı. Fakat HRE bu jantın fiyatını açıkladığı zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar
  1. ekrem özsoy dedi ki:

    jantlar efsane olmuş adamlar yapıyor

] }