Sürücü Kursları Rehberi

Görebileceğiniz En Sıra Dışı Mitsubishi L300

Araçları sıradanlıktan uzaklaştırmanın kapısı modifiye ile açılıyor. Bunu hepimizi biliyoruz. Fakat bazen öyle araçlar karşımıza çıkıyor ki “yok artık” demeden geçemiyoruz. Birazdan tanıyacağımız ve Japonların elinden çıkmış bu sıra dışı Mitsubishi L300 de sıra dışılığı ile sizi çok şaşırtacak. Hadi başlayalım.

Mitsubishi L300

Mitsubishi L300, diğer adıyla Delica 1968 yılında üretimine başlanılmış bir Japon ticari modeli. Ülkemizde 1986-1994 yılları arası üretilen üçüncü jenerasyonu minibüs olarak çokça kullanılıyor. Fotoğraflardaki L300 ise 1991 model ve modifiyenin nimetlerinden çokça faydalanmış. Kaputu altında 2.5 litre dizel motoru olan ve otomatik şanzımana sahip bu küçük minibüs, sınır tanımaz bir ekibin eline düşmüş ve yerden oldukça yüksek seviyeye çıkarılmış. Bir nevi SUV mantığı da diyebilirsiniz.

1991 Mitsubishi Delica 4x4
Peki Mitsubishi firması daha yüksek ve korunaklı L300 yapmadı mı?
Aslında Japon üretici Mitsubishi Delica Star Wagon ile yerden yüksek, çevresinde koruma barları olan versiyonu o yıllarda hayata geçirmişti ve hafif arazi kullanımı için uygundu. Fakat bu modifiyeli Mitsubishi Delica bizdeki adıyla L300, sınırların çok ötesinde bir araç olmuş. Mat gri rengi ile zaten görünümde ilk farklılığı koyan bu araç, bambaşka bir şasi üzerinde yerleştirilmiş. 15 inçlik jantlara da devasa BFGoodrich lastikler eklenince görünüm korkunç olmuş. Tıpkı koca tekerli şu çılgın Amerikan SUV modellerine benzemiş. Bu haliyle arazide çok rahatlıkla yürüyeceğinden şüpheniz olmaz sanırım.

Anlatmakla bu aracı tanıyamayız. Hadi fotoğraf galerisine geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git