Sürücü Kursları Rehberi

Formula 1 Türkiye İçin Son Virajdayız

formula-1-turkiye
21 Ağustos 2005 tarihinde kapılarını dünyaya açan İstanbul Park, ülkemizde motor sporları adına yapılmış en büyük yatırımlardan birisi oldu. 2005 ve 2010 yılları arasında ülkemizde gerçekleşen Formula 1 yarışlarıyla zirve dönemini yaşayan pist, daha sonra etkinlik takviminden çıkarıldı. Dolayısıyla ilk zamanlardaki popülerliğini yitirdi. Gerçi sınırlı şekilde ara ara kullanıma açılsa da eski günlerine kavuşamadı. 2013 yılında Intercity devraldıktan sonra formula 1’in ülkemize kazandırılması adına girişimler başladı.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, yaptığı girişimlere bu yılda devam etti ve yakın zamanda Londra’da Formula 1 Başkanı Bernie Ecclestone ile görüştü. Pistin kaderi için gerçekleşen bu önemli görüşme olumlu sonuçlarla dönüşler almaya başladı. Umut verici haberler var. Nasip olursa seneye F1 takviminde ülkemizde yer alacak. Hatta Vural Ak, daha fazla büyük dünya şampiyonası yarışını da getirileceği belirtti.

Intercity’nin Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın Bu konuda görüşleri:
“Operasyonla alakalı bir sürü talebi vardı. Onların hepsinde kendisiyle anlaştık, el sıkıştık. Uluslararası bir aktivite olduğu için hükümetin onay vermesi gerekiyor. Kasım ayındaki seçimden sonra hızlı bir karar mekanizması kurulabilirse, bize aralık ayına kadar bir opsiyon verdiler. Çünkü aralık ayında resmi takvim kesinleşecek. Seneye resmi takvime girmek için son imzaya kaldık diyebilirim. İnşallah bunu tamamlar ve Formula 1’i yeniden getiririz.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git