Oto Kokpit

Ferrari Kitabına 150 Bin Dolar Verir Miydiniz?

Otomobil için binlerce lira ya da dolar vermek, imkan olduğu sürece birçok otomobil tutkununun isteğidir. Peki bir kitaba binlerce dolar vermek? Şöyle açıklayayım. Bir kitap düşünün Ferrari gibi büyük markanın lisansı ile üretilip tamamen marka geçmişini yüksek kalitedeki sayfalarda anlatıyor. Hatta muhafaza kapağı da karbon fiberden yapılmış ve çok ilgi çekici kitap. Yine de başlıktaki ücreti öder miydiniz? Vermezsiniz demi? İkna olmadınız. O zaman yazının devamına geçip kitap hakkında daha fazla bilgiyi öğrenelim. Belki ikna olursunuz 🙂


Ferrari Kitabı

Efendim, görsellerde dikkatlerinizi çeken bu özel kitap; Fernando Alonso, Felipe Massa ve markanın bir zamanlar başkanı olan Luca di Montezemolo’nun da imzasına sahip olup çok özel detayları barındırıyor. 2011 yılında basılan, 80 kilogram ağırlığında olan ve Ferrari’nin en özel detaylarını barındıran bu kitap hakkında buraya kadar aktardıklarım 150 bin dolar edecek şeyler değil. En azından şimdilik.

Bu kitabı değerli kılan noktalar; içeriği, imzaları oluyor. Fakat pahalı yapan noktası, marka ile özdeşleşmiş olan ve kitabın üzerinde bulunan elmas kaplama “Prancing Horse” amblemidir. Sanırım elmasın ne kadar değerli taşlardan olduğunu açıklamam gerek yok. Zaten bu taşlar olmasa Ferrari Opus adlı kitabın o zaman ki satış değeri 4000 dolarmış.

150 bin dolarlık bu kitap hakkında biraz araştırma yapınca önceki baskıların daha yüksek meblağ da satıldığını gördüm. Ferrari kırmızısı kapağı, yüksek kalitedeki kuşe kağıtlı bu ve bunun gibi kitaplar, milyonerlerin lüks garajlarında yer almayı bekliyor, diyorum ve kitabın fotoğraflarıyla baş başa bırakıyorum. Mutlaka yakından incelemelisiniz. İnsan bu parayı hak ettiğine dahad a ikna oluyor 🙂Etiketler:

Yorumlar
  1. Süleyman dedi ki:

    150.000 Dolar a kaç araba alınır o para bizim için servet, hem o arabaya 10.el ferrari bile alınabilir mesela….