Oto Kokpit

Elektrikli Yeni Ford E-Tourneo Custom, Otosan Kocaeli Fabrikalarında Üretilecek

Elektrikli Yeni Ford E-Tourneo Custom, Otosan Kocaeli Fabrikalarında Üretilecek

Ford Pro, çok amaçlı minibüs serisine uzun yıllardır öncülük eden Tourneo serisinin tam elektrikli gelişmiş güç entegre sistemine sahip ve Ford Otosan Kocaeli fabrikalarında üretilecek olan yeni nesil E-Tourneo Custom modelini tanıttı.

Elektrikli Yeni Ford E-Tourneo Custom

Yeni nesil E-Tourneo Custom’da çok yönlülük ve en üst düzey konfor, menzile olarak 370 kilometreye kadar ulaşabilen geliştirilmiş yüksek verimli elektrikli güç entegre sistemiyle alıcıya ulaştırıyor.

Avrupa pazarına 2024 yılında sunulacak, dört farklı yeni tam elektrikli Ford Pro modelinden biri olan E-Tourneo Custom, sekiz kişilik kapasiteye ulaşan konforlu koltukları ve ferah iç mekanıyla hem kişisel kullanıcıları hem ticari müşterileri hedefliyor.

2023 ortalarından itibaren EcoBlue dizel motorlu Tourneo Custom modelinin müşterilere anahtar teslim yapılması, kalan versiyonların ise sene sonuna yaklaşan bir zamanda sunulması planlanıyor.

Üst düzey konfor, lüks ve ayrıca esnek tasarım özellikleri

Yolculara ve sürücüye konfor olarak mükemmel ve üst düzey deneyim sahibi sürüş sunmak için tasarlanmış. Tourneo Custom, üstün malzeme kalitesinin veişçiliğinin yanı sıra yüksek performans özelliklere ve teknolojilere sahip iç mekanıyla da isminden sıklıkla bahsettiriyor.

Yeni Tourneo Custom üstelik üç bölgeden oluşan elektronik sıcaklık kontrolü, arka bölmede yer alan 14 hoparlörlü B&O güçlüses sistemi, sofistike bir ortam aydınlatması, mobil cihazlar için kablosuz şarj bölmesi ve ikinci sırada yer alan dış koltukların ısıtmalı olması gibi özellikleriyle yolculuk esnasında konforun üst düzey olmasını sağlamaktadır.

Elektrikli Yeni Ford E-Tourneo Custom Kokpiti

Müşteriler Deluxe, Titanium, Titanium X versiyonları farklı model seçenekleriyle çeşitli konfigürasyonlarla seçebiliyor: Tourneo’ların teknik özelliklerini şimdiye kadar en geniş kapsamda bir araya getirebilmiş, serinin en üst modeli Titanium X. Standart özellikler arasında 19 inç alaşım jantların şıklığı, tam matriks olan LED aydınlatma ve lüks Sensico sentetik olan deri koltuk döşemeleri sayılmaktadır. Her seri, çeşitli müşteri gereksinimlerine yanıt verecek tasarımda sunulan entegre güç aktarma sistemlerinden biriyle seçilebiliyor.

Tourneo Custom’ın geliştirilmiş özellikleri performansta ve yetkinliklerde yapılan önemli revizelerle destekleniyor. Aracın tasarımsal açıdan yeni mimarisi, zemin yüksekliğinin daha düşük olması ve yeni bir entegre yan basamakla inip binmeyi ve yüklemeyi kolaylaştırmaktadır.

İş alanı fark etmeksizin son yüksek teknolojiye sahip iç tasarım  

 Hem kişisel kullanıcılara hem de üst düzey işletmelere hitap edebilmek amaçlı tasarlanan yeni Tourneo Custom, etkileyici tasarımıyla harikalar yaratarak yollarda kendini gösteriyor. Araç, arkada ve önde genişletilmiş görüntüsüyle sağlam ve dengeli basan, özgüvenli bir duruş sergiliyor.

Gösterge panelinde, 13 inç ergonomik dokunmatik ekran ve SYNC 4 eğlence ve bilgi sistemi yer almaktadır. Yeni dijital sezgisel gösterge, sürücü odaklı bir kokpit yaratırken kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay uyumu standart olarak sunuluyor.

Yeni Ford E-Tourneo Custom

Müşteri gereksinimlerine göre uygun şanzıman ve motor çeşitleri

 Yeni Tourneo Custom PHEV, uzun yollu sürüşlerde verimli 2,5 litre Atkinson döngülü benzinli motorun esnekliğini sunabilmek amacıyla paralel hibrit bir sistem kullanmaktadır. Elektrikli motor ve 11,8 kWh kullanılabilir güce sahip batarya paketiyle, 50 kilometreden daha uzun menzille şehirlerin sıfır emisyon bölgelerinde sadece elektrikle sürüş imkânı sunuyor.

Ford, Tourneo Custom’ı elektrikli entegre güç aktarma sistemlerinin yanı sıra 136 PS, 150 PS ve 170 PS güce sahip en yeni nesil EcoBlue dizel motor ve yeni nesil yüksek verimli 8 vitesli otomatik şanzıman ya da6 vitesli manuel şanzıman çeşitleriyle sunacak.

Elektrikli Yeni Ford E-Tourneo Custom Türkiye

Yeni Tourneo Custom ayrıca dört teker çekiş seçeneğinin reklamını yaparak her türlü hava şartına uygun araç bulmakta zorlanan müşterilerin ve kamp alanlarına, plajlara ve arazilere erişmek isteyen araç sahiplerinin güvenini artırıyor. Torku sistem, bir kaplin aracılığıyla elektronik akslar arasında akıllı bir yöntem eşliğinde dağıtırken ayarlamalar 20 milisaniyeden daha kısa sürmektedir. 136 PS ve 170 PS EcoBlue dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı olan bu sistem, araçlar için sunuluyor. Daha fazla miktarda çekişe gereksinim duyan ama manuel şanzımanı bir seçenek olarak gören araç sahipleri 136 PS ve 150 PS EcoBlue dizel motorlarında sınırlı mekanik kaydırmalı diferansiyeli tercih edebiliyor.

Tüm motor çeşitleri son derece rekabetçi çekme kapasitesine sahiptir. Motoru dizel olan modeller 2.500 kilograma kadar römork ağırlığını frenli çekebilmektedir. Bunların da ötesinde yeni geri çekilebilir çeki çubuğu müşteriye bir seçenek olarak sunulmakta, kullanılmadığı zaman yerine itilerek görülmemesi sağlanabilmektedir.

Tourneo Custom, Ford’un ileri sürücü ve en yeni destek sistemlerinden oluşan geniş kapsamlı bir paket sunuyor. Şerit ortalama özellikli akıllı Adaptif Hız Kontrolü, Geri Fren Asistanı, Tam Aktif Park Asistanı ve şehirde daha pratik bir manevra için aracın çevresinde geniş görüş sunan 360 derece kamera sistemi gibi bazı özellikler bu modelde ilk kez perdeyi aralıyor.

Ford Pro kapsamında servisten şarja, finanstan yazılıma kadar uzanan uçtan uca hizmetler silsilesinin versiyonları önümüzdeki dönemde Türkiye’de devreye alındığında Tourneo Custom da bu özellikleri destekleyecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }