Oto Kokpit

Elektrikli Lüks 2022 Genesis Electrified G80 Özellikleri Açıklandı

Genesis, G80 ile sedan piyasasına elektrikli bir alternatif sunuyor. G80 serisinin yeniliklerini elektrikli model de kullanan Genesis, özellikle dış tasarımındaki zarafet dengesini koruyor. Elektrikli güç aktarma merkezini alternatif olarak sunan 2022 modeli, temiz yakıt tüketimi vaat ediyor. Güçlü ve dinamik performansını otomobil severlere tanıtan G80, 2022 modelinde akıcı sürüş deneyimi ilkesini hedef alıyor.

Elektrikli Lüks 2022 Genesis Electrified G80

2022 Genesis Electrified G80 Dış Özellikleri
Dış tasarımı incelenen 2022 modelinde geleneksel G80’in özelliklerinden çok kopmadığı görülüyor. Atletik şıklık ve zarafeti 2022’de de gösteren Genesis, aerodinamik tepe ile 2022 modelini güncelliyor. Görünmez şarj kapağı ve krom tasarım detaylarıyla şık bir dış profil sunuyor.

2022 Genesis Electrified G80 İç Özellikleri
2022 Genesis Electrified’in iç tasarımına bakıldığında göze ilk çarpan elektrikli tüketiminin çeşitli avantajlarını iç özelliklerine de aktardığı oluyor. Sessiz sürüş deneyimini iç tasarımına ekleyen Genesis, dünyanın ilk gürültü azaltma özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Aktif Gürültü Kontrolü-Yol ile yolun gürültülerine karşı üretilen zıt frekanstaki seslerle gürültünün minimuma indirilmesi sağlanıyor. İç konforu ciddi anlamda iyileştiren bu özellik, yol ön izlemeli elektronik kontrol süspansiyonu ile destekleniyor. Bu özellik sayesinde ön kamera ile yol bilgileri toplanıyor ve sürüş otomatik olarak pürüzsüz hale getiriliyor.

İç tasarımını sürdürebilir enerjiyle donatan Genesis, temiz yakıt tüketimini tamamlanmış bir çevreci prensip ile destekliyor. Doğal boyalarla boyanmış koltuklar, geri dönüşümlü tasarım öğeleriyle sunuluyor. Geri dönüşüm arasında kullandığı ahşap ve PET kumaşlar, daha sağlıklı bir kullanımı da garanti ediyor.

2022 Genesis Electrified G80 İçi

2022 Genesis Electrified G80 Motor Özellikleri
Güçlü bir performansa sahip olduğunu tanıtımında kanıtlayan G80, 400 ve 800V olmak üzere çoklu hızlı şarj sistemiyle sunuluyor. Kararlı şarj ve performans sunan bu özelliğiyle ek bir konvertöre gerek kalmıyor. Ev modeli olarak bilinen G80, V2L özelliği sunuyor. Elektrikli aletlerin araç içi ve dışında kullanımını sağlayan bu özelikle elektrifikasyon ilkesini destekliyor. Şarj başı performansı ortalama 500 kilometre menzil sunan G80, sürüşte istikrar sağlamayı başarıyor. 22 dakikada şarj vaat eden G80, 350kW’luk hızlı şarjını bu süre içerisinde %10 ila %80 arasında dolduruyor.

2022 Genesis Electrified G80 Fiyatı
Etkileyici bir çıkış yapan 2022 G80, fiyat konusunda henüz tam bir netlik sunmuyor. Otomotiv uzmanların ifade ettiğine göre Genesis G80 Electrified fiyatı için beklenen miktar 60 bin dolar civarı olarak görülüyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.