Oto Kokpit

Dünyanın En İyi Performans Otomobili Belli Oldu: Kia EV6 GT

Dünyanın En İyi Performans Otomobili Belli Oldu: Kia EV6 GT

Kia EV6 GT, uluslararası yarışmalardaki başarılarına bir ödül daha ekleyerek, ‘Dünya Otomobil Ödülleri’nde prestijli bir organizasyonda ‘En İyi Performans Otomobili’ unvanını kazandı.

2022’de Yılın Otomobili seçilen Kia EV6’nın GT modeli, saygın ‘Dünya Otomobil Ödülleri’nde ‘En İyi Performans Otomobili’ ödülünü elde etti.

New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda düzenlenen ödül töreninde, 32 ülkeden 100 otomotiv gazetecisinin oylarıyla galip gelenler seçildi.

Yılda en az bin adet üretilen ve iki ya da daha fazla pazarda (Avrupa, Çin, Amerika vb.) satışa sunulan performans odaklı araçların değerlendirildiği ‘En İyi Performans Otomobili’ kategorisinde, Kia EV6 GT üstün özellikleri sayesinde ödüle layık görüldü.

Dünyanın En İyi Performans Otomobili Belli Oldu

Kia Corporation Başkanı ve CEO’su Ho Sung Song, ödülle ilgili olarak şunları söyledi: “Dünya Otomobil Ödülleri jürisi tarafından bu şekilde onurlandırılmak büyük bir gurur. Kia olarak, dünyanın önde gelen sürdürülebilir çözüm sağlayıcılarından biri olma hedefimize yönelirken, teknoloji ve tasarımlarıyla müşterilere ilham veren araçlar üretmeye devam ediyoruz. Bu prestijli ödül, stratejimizin başarısını daha da pekiştiriyor.”

Kia’nın dönüşüm sürecinde üretilen tamamen elektrikli otomobillerden biri olan Kia EV6 GT, yenilikçi iç mekanı, 3,5 saniyede 0-100 km/saat hızlanma performansı ve 260 km/saatlik maksimum hızı ile performans ve tasarımı otomobil meraklılarına sunuyor. Ayrıca, Kia’nın yeni marka felsefesini yansıtan EV6 GT’nin ilham veren tasarımı, insan gelişiminin temelinde “hareket” olduğunu vurgulayarak, insanların yeni yerler keşfetmesini, yeni ilişkiler kurmasını ve yeni deneyimler yaşamasını amaçlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }