Oto Kokpit

Dodge Challenger’ın SUV’u Olsaydı?

Dodge Challenger’ın SUV’u Olsaydı?

Amerikalıların hırçın sedan coupe modellerinden Dodge Challenger hayranlarının ilgisini çekecek bir görsel geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Dijital ortamda oluşturulan bu görsel SUV Challenger’a ait. Önden bakınca çok ilgi çekici duran araca yakından bakalım.


Dodge Challenger SUV

Dodge firması henüz Challenger üzerinden bir SUV üretimine gitmedi. Fakat böyle bir adım atıp hızlı SUV’lar arasına girmesi hiç fena olmazdı. Rus illüstratörler bu olaya el atmış ve Grand Cherokee Trackhawk’a kafa tutacak bir aracı hayal ederek Challenger’ın SUV modelini oluşturmuşlar.

Dodge Challenger 4x4

Challenger SUV önden çok başarılı duruyor. Hani toplanıp Dodge firmasına bu konuda baskı yaptıracak kadar iyi olmuş. Hava çıkışlarına sahip kaput hiçte abartıya kaçmamış. Ön ızgaraya da Dodge’un performans yüzü olan SRT logosu da yapıştırılmış. Büyük jantlar ve kırmızı fren kaliperleri de cabası olmuş. Fakat arka tasarım için güzel düşüncelerimi sürdürmeyeceğim. Dodge Challenger’ın dikdörtgen stop grubu SUV’da hiçte iyi durmazmış. Bagaj üstü spoiler ve çift egzoz çıkışı tamam ama o stop grubu olmamış. Neyse ki bu araç gerçek değil.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }