Sürücü Kursları Rehberi

D Segmenti 2018 Yılı Satış Rekoru Toyota Camry’nin

Türkiye yollarında yeni versiyonları yer almasa da Toyota Camry, D segmentinde birçok ülkede ciddi satış rakamlarına ulaşıyor. 2017 yılında satışlarda segmentinin lideri olan araç 2018 yılında da liderlik koltuğunu kimseye kaptırmadı.


Toyota Camry 2018 Satış Adedi

1982 yılından beri 100’den fazla ülkede satışta olan Toyota Camry, geçmişten bu zamana kadar 19 milyon adetten fazla satış değerlerine ulaştı. Bu rakamlar, Camry modelini global pazarda D segmentinde en fazla satan araç olma unvanını sağlıyor.

Son yıllardaki dünya çapındaki ekonomik daralma otomotiv sektörüne de yansımıştı. Buna bağlı olarak lüks araç satışları 2018 yılında yüzde 3,3 oranında gerilemişti. Fakat Toyota Camry buna rağmen sınıfında satış liderliğini sürdürdü. Dünya genelinde D sınıfındaki araba satışları 2018 yılında 9.52 milyon adet olarak gerçekleşirken, 2017 yılında sınıfının lideri olan Toyota Camry, yüzde 4.2’lik artış ve 672 bin 594 adetlik satış ile zirvedeki tahtını kimseye kaptırmadı.

1982 yılından bu zamana dek dünyanın 100’den fazla ülkesinde 19 milyon adedin üzerinde satışa ulaşan Toyota Camry, halen D/E segmentinde global olarak en çok satan model olarak öne çıkıyor. Bu senenin ilk çeyreğinden itibaren 14 sene ara verdikten sonra hibrit versiyonu ile Avrupa pazarında yeniden satışa sunulacak olan sekizinci versiyonu Camry ile Toyota’nın Avrupa’daki hibrit ürün gamı sekize çıkacak. 2.5 litrelik hibrit motoru, yakıt verimliliğini, düşük emisyonu ile birlikte daha fazla güç ve çok daha iyi motor performansına sahip olan Camry’nin 8. jenerasyonu için Toyota’nın Yeni Global Mimarisi TNGA kullanıldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git