Oto Kokpit

Bunlarda Star Wars Temalı Otomobiller

Star Wars, bizdeki adıyla Yıldız Savaşları 1977 yılından beri sinema dünyasında yer alan ve uzay çağını konu alarak bizleri o atmosfere sokan efsane film olarak bugünlerde tekrardan konuşulmaya başlandı. Çünkü serisinin 7. filmi olan Star Wars: Güç Uyanıyor dün gösterime girdi.

bunlarda-star-wars-temali-otomobiller

Şu aralar en çok konuşulan filmlerin başında gelen 7. seri star wars, son olarak bundan 10 sene önce izleyici ile buluşmuştu. Aradaki bu büyük bekleyişten ile film üzerine birçok alanda konu alındı. 2020 yılına kadar serinin diğer filmleri isimlendirilmiş olsa da şuan konumuz olan Star Wars The Force Awakens , bizim için otomobil dünyasında farklı anlam kazandırılacak hale getirildi. Aşağıdaki araçlar da bu filmin tema olarak seçilerek ele alınarak ortaya çıkarılmış. Buyurun sırasıyla bakalım.

İlk aracımız Fiat 500e Stormtrooper
Tepeden tırnağa star wars temalı olarak hazırlanan bu fiat 500, siyah-beyaz renklerle o kadar başarılı elden geçirilmiş ki, robot olarak filme koysanız sırıtmaz, oyunculuğunu yapar :).

Vilner BMW Stormtrooper
Sanırım bu araçlar arasında en iddialı olanlarından birisi vilner elinden çıkmış. BMW M6’yı bu iş için ele alan firma, bu sefer olayı iç tasarıma evrim geçirmekle bırakmamış dışını da tam manasıyla uzay savaşçısı yapmış. Üzerindeki 20 inç jantları, özel tasarım farları ve body kiti ile bu araç görebileceğiniz en farklı bmw modellerinden birisi olmuş.

Blood Type Racing Hyundai Veloster Turbo R-Spec
Blood-Type-Racing-Hyundai-Veloster-Turbo
Bu yıl modifiye otomobillerin sergilendiği SEMA otomobil fuarında sergilenen bu araç, yukarıdakiler kadar iddialı olmasa da yollarda kolayca göremeyeceğimiz bu hyundai modelinin star wars için her türlü gideri var.

Vee Darth Vader’ın Aracı

Vee son olarak efsanenin aracını takdim ediyorum. Darth Vader’ın o özel aracı az önce saydıklarım arasında en özeli olduğunu belirtmeme gerek yok. Bu çirkin şeyin kaputu altında 6.2 litre V8 benzinli motor yer alıyor ve 526 beygir güç üretiyor. Aracın tasarımı görebileceğiniz en iddialı star wars arabası olma unvanını fazlasıyla hak ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.